Aktualności Kultura

Filmowe hity na placu Pokoju

Filmowe hity na placu Pokoju

Filmowe pożegnanie lata organizuje Lęborskie Centrum Kultury Fregata. W najbliższą sobotę na placu Pokoju będzie można obejrzeć dwa kinowe hity. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

reklama

Pierwszy seans rozpocznie się w sobotę, 2 września, o godzinie 19:30 i będzie przeznaczony dla najmłodszych widzów. Dzieci obejrzą film animowany „Igrzyska zwierzaków” opowiadający o urodzonej optymistce Daisy, która marzy o tym, żeby wygrać wielkie zawody dla „Najstraszniejszych zwierząt świata”. Problem w tym, że będąc uroczym ssakiem z gatunku kuoka, przypominającym skrzyżowanie chomika z… kangurem, ma nikłe szanse na rywalizację z największymi i najgroźniejszymi drapieżnikami planety. Ale od czego są upór i wierni przyjaciele. Aby dokonać niemożliwego, Daisy rozpocznie trudny trening pod okiem starego mistrza – Croco Dilla. Ćwicząc siłę, zręczność i intelekt, zrobi wszystko, żeby udowodnić światu zwierząt, że wola walki i szansa na medale wcale nie musi iść w parze z muskułami, groźnym wyglądem i długością paszczy, szpona czy ogona.

Natomiast o godzinie 21:00 zaplanowano polską komedię pt. „Masz ci los”, która swoją premierę miała na początku roku. Jak czytamy w opisie filmu -podczas stypy po pogrzebie ukochanego dziadka rodzina orientuje się, że w loterii padły właśnie numery, którymi staruszek grał przez całe życie. Nie ma czasu na rozpacz i łzy, kiedy zwycięski kupon jest w marynarce. Trzy metry pod ziemią. Rodzina i przyjaciele nagle z wielką mocą odczuwają potrzebę zobaczenia dziadka jeszcze raz… Do gry niespodziewanie wkracza także ksiądz z miejscowej parafii, który doskonale wie, co knują krewni i sam chętnie odświeżyłby kościół (i nie tylko) przy pomocy pieniędzy z wygranej. Zaczyna się wyścig na pomysły, intrygi i podstępy. Najlepiej takie, żeby fortuną podzielić się z możliwie najmniejszą liczbą pozostałych. A najchętniej z nikim. Człowiek jest z gruntu dobry… ale nie, gdy w grę wchodzą wielkie pieniądze.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, a dla pierwszych 150 osób zapewniono leżaki. W przypadku niesprzyjającej pogody pokazy zostaną przeniesione na inny termin.

Projekt „Kino letnie na placu Pokoju” jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego.

Zdjęcia: Lęborskie Centrum Kultury Fregata \ archiwum Piotr Sikora

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POLECAMY
 
close-link