18/05/2024
Aktualności Biznes

Zdobądź realną możliwość rozwoju swojej kariery.

Zdobądź realną możliwość rozwoju swojej kariery.

Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni to jedna z największych uczelni niepublicznych w Polsce. W Lęborku prowadzi filię od ponad 17 lat. Jest to jedyna uczelnia wyższa w regionie.

reklama

Filia WSAiB Lębork gwarantuje dostęp do ciekawych kierunków studiów I i II stopnia. Absolwenci studiów licencjackich mogą też kontynuować poszerzanie specjalistycznej wiedzy na studiach magisterskich w Gdyni i podyplomowych w Gdyni lub Lęborku. Elitarna kadra wykładowców, kładzie nacisk na praktykę i wykorzystanie różnych form zajęć (w tym e-learningu). To powoduje, że studia są elitarne i nawet licencjat ułatwia znalezienie ciekawej pracy na lokalnym rynku. Filia WSAiB w Lęborku prowadzi przy tym zajęcia na najbardziej pożądanych przez pracodawców kierunkach. Studiując dany kierunek, zdobędziesz realną możliwość rozwoju swojej kariery.

 • Studia licencjackie trwają 6 semestrów. Program studiów obejmuje przedmioty wprowadzające do zagadnień kierunkowych. Przedmioty specjalistyczne studenci wybierają na 3 semestrze studiów. Absolwenci studiów I stopnia uzyskują tytuł zawodowy licencjata i są przygotowani do podjęcia pracy zawodowej lub studiów II stopnia (magisterskich) oraz podyplomowych.
 • Studia inżynierskie (I stopnia) trwają 7 semestrów. Studenci mają do wyboru specjalność Inżynieria Systemów Energetycznych. Absolwenci uzyskują tytuł zawodowy inżyniera.
 • Studia magisterskie trwają 3 semestry. Absolwenci studiów II stopnia uzyskują tytuł zawodowy magistra.


Trwa rekrutacja na kierunek Bezpieczeństwo Wewnętrzne i Zarządzanie w stopniu I i II.

Na kierunku Zarządzanie w Lęborku wiedzę i umiejętności studenci nabierają podczas zajęć praktycznych, takich jak: case studies, prezentacje, warsztaty, symulacje i ćwiczenia. Wszystko to uzupełnione jest programem praktyk w czołowych pomorskich przedsiębiorstwach. Na studiach studenci zdobędą kompetencje niezbędne do pracy na stanowiskach średniego i wyższego szczebla oraz do rozpoczęcia własnej działalności na rynku usług.

Specjalności na kierunku Zarządzanie studia I stopnia (licencjackie)

 • Zarządzanie Przedsiębiorstwem
 • Zarządzanie w Administracji Publicznej
 • Zarządzanie w Transporcie, Spedycji i Logistyce

Specjalności na kierunku Zarządzanie studia I stopnia (inżynierskie)

 • Inżynieria Systemów Energetycznych

Specjalności na kierunku Zarządzanie studia II stopnia (magisterskie)

 • Zarządzanie Przedsiębiorstwem
 • Zarządzanie Kapitałem Ludzkim
 • Zarządzanie Bezpieczeństwem Energetycznym
 • Zarządzanie Bezpieczeństwem

W przypadku studiów na kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne w Lęborku uczelnia stawia na praktyczne przygotowanie do zawodu. Studenci badają materiały dowodowe w laboratorium, na zajęciach z taktyki i samoobrony doskonalą techniki walki, podczas zajęć na strzelnicy poznają obsługę broni. Studia przygotowują Cię do pracy w formacjach policji, straży granicznej, CBA, BOR, czy CBŚ, lub jako pracownik cywilny w firmach prywatnych i urzędach. Obecni oraz byli policjanci, sędziowie czy kryminolodzy przekażą wiedzę praktyczną. W programie studiów znajdują się zajęcia z samoobrony oraz obchodzenia się z bronią prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów.

Specjalności na kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne studia I stopnia (licencjackie)

 • Kryminologia i Kryminalistyka
 • Służby i Formacje Mundurowe

oraz, w przypadku gdy zgłosi się grupa chętnych studentów, Uczelnia może otworzyć dodatkowe specjalności:

 • Obronność
 • Zwalczanie Cyberprzestępczości

Kryminologia i kryminalistyka to specjalność dla osób, które chcą posiąść wiedzę o przestępstwach, poznać techniki śledcze oraz zgłębić metodykę kryminalistyczną. Kryminologia to nauka teoretyczna, która skupia się między innymi na osobie sprawcy przestępca – jego motywami, czy czynnikami społecznymi wpływającymi na czyn. Kryminalistyka jest natomiast bardziej praktyczna. Jest to praca techniczno-badawcza, która zajmuje się m.in. zabezpieczaniem miejsca przestępstwa oraz zbieraniem dowodów.

Służby Specjalne i Policyjne to kierunek rozwoju dedykowany osobom, które swoją przyszłość wiążą z pracą w służbach mundurowych sektora publicznego. Studia te obejmują wiedzę o organizacji służb mundurowych, ale również realizowaniu projektów na rzecz bezpieczeństwa publicznego.

Studia na specjalności Obronność to edukacyjna propozycja dla osób zainteresowanych karierą w strukturach związanych z obronnością państwa m.in. absolwentów szkół mundurowych, osób zainteresowanych karierą w siłach zbrojnych, ale także osób łączących swą przyszłość z przemysłem obronnym.

Specjalność Zwalczanie Cyberprzestępczości powstała z myślą o studentach, którzy chcą posiąść wiedzę niezbędną do dalszego rozwoju kariery w obszarze rozpoznawania i zwalczania nieustannie ewoluujących zagrożeń w cyberprzestrzeni. Program profilowany jest zgodnie z potrzebami rynku.

Rekrutacja odbywa się online. Wszelkiej pomocy udzieli Dział Rekrutacji. Wystarczy napisać maila na adres rekrutacja@wsaib.pl lub zadzwonić 58-660-74-10.

WSAiB Filia w Lęborku
budynek Zespołu Szkół Mechaniczno-Informatycznych
ul. Marcinkowskiego 1
pokój 124

reklama

Artykuł na prawach ogłoszenia

reklama
POLECAMY
 
close-link