16/06/2024
Aktualności Biznes

Wydali dwa miliony, efektów jeszcze nie ma

Wydali dwa miliony, efektów jeszcze nie ma

Ponad dwa miliony złotych wydały władze Lęborka na montaż instalacji fotowoltaicznych na budynkach użyteczności publicznej. Nie wiedzą jednak jeszcze czy inwestycja przynosi oszczędności, bo część z nich jeszcze nie działa.

W marcu 2022 roku Lębork otrzymał ponad 2,3 mln złotych na montaż instalacji fotowoltaicznych na budynkach użyteczności publicznej, w tym wszystkich szkołach i przedszkolach oraz budynku Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i Pływalni Miejskiej Rafa. Efektem montażu czternastu instalacji fotowoltaicznych miał być spadek emisji gazów cieplarnianych szacowany i obniżenie kosztów funkcjonowania obiektów. W połowie kwietnia radny Zbigniew Rudyk chciał się dowiedzieć, jaki inwestycja przyniosła oszczędności, poprosił więc burmistrza o przedstawienie kwoty z rachunków za prąd od lutego do kwietnia. Burmistrz Witold Namyślak poinformował jednak, że co prawda wszystkie instalacje objęte projektem są zamontowane, ale nie wszystkie zostały podłączone, co jest związane z przewlekłą procedurą zamiany układów pomiarowych i umów na dostawę energii elektrycznej z uwzględnieniem produkcji energii z fotowoltaiki.

reklama

Zdaniem radnego Zbigniewa Rudyka miejscy urzędnicy inwestycję realizują w sposób opieszały. – Władze miasta działają powoli, a gdyby się pospieszyły to może mielibyśmy już oszczędności, co przy tych cenach prądu jest bardzo ważne – mówi radny. – To duża inwestycja, powinniśmy więc wiedzieć, czy pieniądze zostały dobrze wydane. Mieszkańcy mają prawo wiedzieć, czy to przedsięwzięcie było opłacalne, czy też jak wiele innych zostało zrobione byle jak.

reklama

źródło zdjęcia: lebork.pl

reklama

5 Komentarze

  Panie Rudyk pierdołami się pan zajmujesz zajmij się pan parkiem Michalskiego .Proszę pochodzić ścieżkami i się rozglądać to zobaczy pan jeże w trawie skoszonej .Zabierz pan jeszcze tego nerwowego aby popatrzał jakie klepisko jest zrobione.

  5
  4

  Pisowski portal „piszemy za kasę” zwany lebork24.info mógłby się dowiedzieć ile trwa przygotowanie przylacza prądu. To akurat wasi koledzy z PiS w Energa SA są odpowiedzialni za te opóźnienia.

  3
  1

  Incredible points. Sound arguments. Keep up the great effort.

  Bel article, je l’ai partagé avec mes amis.

  If you desire to grow your familiarity just keep visiting this web page
  and be updated with the newest gossip posted here.

Komentarze są wyłaczone