17/05/2024
Aktualności Sport

Cenny remis na boisku wicelidera [Zdjęcia]

Piłkarze Pogoni Lębork zremisowali na wyjeździe z Pomezanią Malbork 0:0 w rozegranym dziś meczu 36. kolejki rundy wiosennej IV ligi sezonu 2022/2023. Do końca sezonu pozostały już tylko dwie kolejki.

To drugi z rzędu bezbramkowy remis Pogoni, a czwarty w tej rundzie. W czwartek, 8 czerwca, w Boże Ciało, taki wynik padł przy Kusocińskiego w meczu z Powiślem Dzierzgoń. W rundzie wiosennej lęborczanie mają też na swoim koncie 9 zwycięstw i 4 porażki.

W tej rundzie Pogoni udało się wygrać u siebie z MKS-em Władysławowo 3:1, a także 2:1 z Borowiakiem Czersk, 1:0 z Arką II Gdynia, 3:0 z Chojniczanką II Chojnice, 2:0 z Bytovią Bytów i 2:1 z Gryfem Wejherowo. Przy Kusocińskiego padł też bezbramkowy remis z liderem tabeli KTS-K Wikęd Luzino i wspomniany 0:0 z Powiślem Dzierzgoń. Przytrafiła się też porażka z Gryfem Słupsk 0:2.

Natomiast na wyjeździe Pogoń wygrała z Jantarem Ustka 2:0 oraz Spartą Sycewice 3:1, jak również 3:0 walkowerem z wycofanym z rozgrywek po 28. kolejce GKS-em Kowale. Oprócz dzisiejszego bezbramkowego remisu z Pomezanią Malbork, piłkarze remisowali też z Aniołami Garczegorze 2:2 oraz doznali porażek 0:1 na boisku Czarnych Pruszcz Gdański, pechowo 2:3 z Wierzycą Pelplin oraz z AS-em Kolbudy 0:1.

Pomezania Malbork to świetnie spisujący się beniaminek, który rozgrywki prawdopodobnie zakończy na fotelu wicelidera tabeli. Statystycy z Malborka wyliczyli, że obie drużyny do tej pory spotkały się 19 razy z czego 9 razy zwyciężała Pogoń, 3 razy padł remis i 7 razy wygrywała Pomezania. 4 mecze toczone były na poziomie 3 ligi, pozostałe w 4 lidze.

Sportowo dla drużyny z Lęborka mecz z Pomezanią był dużym wyzwaniem i przede wszystkim okazją do rewanżu za wysoką porażkę 1:5 z jesieni ubiegłego roku.

Wyjazd do Malborka nie był łatwy. Po drodze było kilka wypadków oraz korki spowodowane przez powroty z czerwcowego długiego weekendu. Zaplanowany na godzinę 16 mecz został przez to opóźniony o pół godziny. Spotkanie wywoływało w mieście nad Nogatem spore emocje i cieszyło się  dużym zainteresowaniem kibiców gospodarzy i gości, którzy licznie wypełnili stadion przy ulicy Toruńskiej. Mecz mogło obejrzeć na żywo 900 widzów.

Od początku było to wyrównane, zacięte i ciekawe spotkanie pełne walki w środku pola. W 20. minucie gospodarze przeprowadzili groźną akcję, a Łukasz Kwaśnik został ukarany żółtą kartką. 5 minut później ten sam zawodnik starał się zrehabilitować oddając mocny strzał.

Pomezania długo nie pozostawała dłużna i również oddała strzał na bramkę Pogoni, ale dobrze obronił Kolke. W 28. minucie znów strzelali zawodnicy LKS-u. Szczęścia próbował Damian Formela, jednak obronił bramkarz gospodarzy. W 32. minucie miała miejsce kolejna groźna akcja Pogoni. Tym razem w roli głównej wystąpił kapitan Michał Kowalkowski, ale znów świetnie spisał się bramkarz rywali. Do przerwy było 0:0.

W drugiej połowie już w 50. minucie trener Grzegorz Bednarczyk zdecydował się na pierwszą zmianę. Za Franka Stenkę wszedł Damian Wojda, który już po kilku sekundach po wejściu na murawę był bliski strzelenia gola. W 64. minucie popularny „Wojdi” miał kolejną szansę na wyprowadzenie Pogoni na prowadzenie, ale piłka po jego strzale o milimetry minęła bramkę. W 70. minucie Pogoniści podkręcili tempo gry i przeważali na boisku. Kolejny strzał oddał Damian Wojda, ale bramkarz wybił piłkę na rzut rożny. Lęborczanie zaciekle walczyli o trzy punkty.

Przez ostatnie 20 minut meczu, przy tumulcie na trybunach, piłkarze Pogoni przeprowadzali kolejne akcje na bramkę gospodarzy, ale zabrakło szczęścia, by umieścić piłkę w siatce.

Ostatecznie ten wyczerpujący dla obu drużyn mecz, rozgrywany w palącym słońcu, zakończył się bezbramkowym remisem, a Pogoń po mądrej i dobrej grze zdobyła cenny punkt w meczu z wiceliderem tabeli.

36. kolejka IV ligi, 11 czerwca 2023 r., godz. 16:30
Pomezania Malbork – Pogoń Lębork 0:0

Pogoń: Kolke – Kowalczyk, Wiśniewski, Kowalkowski, Stenka (50‘Wojda), Kwaśnik, Ronowski, Romanek, Patelczyk, Formela, Siłkowski

Po tym meczu, Pogoń z 50 punktami i bilansem 15-5-16 (gole 44-54) pozostała na 12. miejscu w tabeli, a Pomezania Malbork nadal jest wiceliderem (81 punktów, z bilansem 25-6-5 i golami 93-30).

Do końca sezonu 2022/2023 pozostały już tylko 2 kolejki. Ostatnie dwa mecze to pojedynki u siebie z Gromem Nowy Staw (sobota, 17 czerwca o godz. 17) oraz na wyjeździe z Jaguarem Gdańsk (sobota, 24 czerwca o godz. 17).

Źródło/Zdjęcia: Facebook / Pogoń Lębork / Pomezania Malbork / Konrad Sosiński Fotografia / @k0nrad_fotografia