17/05/2024

Podział punktów przy Kusocińskiego [Zdjęcia]

Piłkarze Pogoni Lębork zremisowali na własnym boisku z Powiślem Dzierzgoń 0:0 w rozegranym dziś meczu 35. kolejki rundy wiosennej IV ligi sezonu 2022/2023. Do końca sezonu pozostały już tylko trzy kolejki.

Bezbramkowy wynik meczu z Powiślem Dzierzgoń był trzecim remisem Pogoni w rundzie wiosennej. Oprócz tego mają też na swoim koncie 9 zwycięstw i 4 porażki.

W tej rundzie Pogoni udało się wygrać u siebie z MKS-em Władysławowo 3:1, a wcześniej także 2:1 z Borowiakiem Czersk, 1:0 z Arką II Gdynia, 3:0 z Chojniczanką II Chojnice, 2:0 z Bytovią Bytów i 2:1 z Gryfem Wejherowo. Przy Kusocińskiego padł też bezbramkowy remis z liderem tabeli KTS-K Wikęd Luzino oraz przytrafiła się porażka z Gryfem Słupsk 0:2.
Natomiast na wyjeździe Pogoń wygrała z Jantarem Ustka 2:0 oraz Spartą Sycewice 3:1, jak również 3:0 walkowerem nad wycofanym z rozgrywek po 28. kolejce GKS-em Kowale. Piłkarze remisowali też z Aniołami Garczegorze 2:2 oraz doznali porażek 0:1 na boisku Czarnych Pruszcz Gdański, pechowo 2:3 z Wierzycą Pelplin oraz ostatnio, w minioną sobotę (3 czerwca), na wyjeździe z AS-em Kolbudy 0:1.

Remis w Lęborku był dla drużyny Powiśla, trenowanej przez Jerzego Jastrzębowskiego, ósmym takim wynikiem w tym sezonie. Oprócz tego mają też na swoim koncie 15 zwycięstw i 12 porażek. W ostatnich kolejkach Powiśle wygrało z Arką II Gdynia 2:1, Chojniczanką Chojnice 2:1,  Bytovią Bytów 3:0 i Borowiakiem Czersk 5:2 oraz otrzymało walkower 3:0 za mecz z Jantarem Ustka. Zremisowali też ze Spartą Sycewice 1:1 i przegrali z Aniołami Garczegorze 0:1. Jesienią w meczu Powiśle – Pogoń również padł remis, tylko bramkowy. Było 3:3.

Mecz rozegrany w świąteczny czwartek, 8 czerwca, w Boże Ciało, rozgrywany był w upalnej pogodzie, w palącym słońcu, co mocno odczuli piłkarze i kibice. Wysoka temperatura z pewnością miała duży wpływ na jakość gry obu zespołów.

Już w 2. minucie Wojda mógł strzelić gola, gdy po rzucie wolnym piłka uderzona przez niego głową przeleciała tuż nad poprzeczką. W kolejnych minutach mecz był bardzo wyrównany, a żadna z drużyn nie wykreowała dogodnej sytuacji bramkowej. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Na drugą połowę Pogoń wyszła z jedną zmianą. Za Dominika Konkela wszedł Franciszek Stenka. W 57. minucie  pojawiła się w końcu jakaś szansa, którą miał zamykający akcję Klecha, ale uderzył nad bramką

W 59. minucie trener Grzegorz Bednarczyk dokonał drugiej zmiany. Z boiska zszedł Damian Formela, za którego pojawił się Mateusz Kowalkowski. Blisko szczęścia Pogoń była w 75. minucie, gdy celnym strzałem popisał się Franek Stenka. Bramkarz gości końcami palców wybił piłkę do boku, po czym trafiła ona w słupek. W 82. minucie była kolejna szansa na gola, jednak strzał Kowalkowskiego obroni bramkarz Powiśla.

Sędzia doliczył 3 minuty do regulaminowego czasu gry, ale wynik już nie uległ zmianie i przy Kusocińskiego drużyny, po wyrównanym spotkaniu, podzieliły się punktami.

35. kolejka IV ligi, 8 czerwca 2023 r., godz. 17
Pogoń Lębork – Powiśle Dzierzgoń 0:0|

Pogoń: Kolke – Kowalczyk, Patelczyk, Romanek, Wiśniewski, Siłkowski, Konkel (’46 Stenka), Kwaśnik, Formela (’59 Kowalkowski), Klecha, Wojda.

W rezerwie: Smolak, Syrnyk, Leszkiewicz, Musuła, Kowalkowski, Stenka, Rogacki, Ronowski, Okrój

Po tym meczu, Pogoń z 49 punktami i bilansem 15-4-16 (gole 44-54) pozostała na 12. miejscu w tabeli, a Powiśle Dzierzgoń jest piętro wyżej i zajmuje 11. miejsce (53 punkty, z bilansem 15-8-12 i golami 57-57).

Do końca sezonu 2022/2023 pozostały już tylko 3 kolejki. W następnym meczu, w niedzielę, 11 czerwca o godzinie 16, w ramach 36. kolejki IV ligi, Pogoń na wyjeździe zagra z Pomezanią Malbork. Ostatnie dwa mecze to pojedynki u siebie z Gromem Nowy Staw (sobota, 17 czerwca o godz. 17) oraz na wyjeździe z Jaguarem Gdańsk (sobota, 24 czerwca o godz. 17).

Źródło/Zdjęcia: Facebook / Pogoń Lębork