16/06/2024
Aktualności

Postępują prace przy ul. Komuny Paryskiej [Zdjęcia]

Postępują prace przy ul. Komuny Paryskiej [Zdjęcia]

Trwa budowa ścieżki pieszo-rowerowej przy ul. Komuny Paryskiej w Lęborku. Inwestycja warta prawie milion złotych ma zostać oddana do użytku do końca września.

reklama

Budowa ścieżki pieszo-rowerowej przy ul. Komuny Paryskiej w Lęborku rozpoczęła się pod koniec kwietnia. Prace o łącznej długości ok. 455 metrów prowadzone są na odcinku od przejazdu kolejowego przy ul. Czołgistów w stronę ronda i skrzyżowania z ul. Lotników.

W ramach inwestycji zbudowana zostanie asfaltowa ścieżka rowerowa o szerokości 2 m, a także chodnik o szerokości od 1,5 m do 2 m oraz ciąg pieszo-rowerowy o szerokości 3,5 m. Oprócz tego wybudowany będzie też kolektor deszczowy. Bezpieczeństwo ruchu na tym odcinku ulicy poprawi budowa bezpiecznego przejścia dla pieszych i zatoki autobusowej oraz nowe oznakowanie poziome i pionowe.

O tym czytaj też:
https://www.lebork24.info/2023/05/04/buduja-sciezke-rowerowa-za-milion-zlotych-zdjecia/
https://www.lebork24.info/2023/03/29/zbuduja-nowa-sciezke-dla-leborczan/

Łączny koszt inwestycji wynosi 921.270 tys. zł i został w całości sfinansowany z budżetu miasta. Zadanie realizuje lokalna firma Usługi Leśne-Budowlane Krystian Wenta z Popowa, która złożyła najkorzystniejszą ofertę. Drugim oferentem było przedsiębiorstwo Lato-Bruk Eugeniusz Latosiński ze Strzebielina, które wyceniło roboty na nieco ponad 1,16 mln zł. Według umowy z wykonawcą prace mają potrwać do końca września.

reklama

Źródło / Zdjęcia: Urząd Miejski w Lęborku

reklama