Aktualności Sport

Nad Morskim Okiem świętowano Dzień Dziecka

Nad Morskim Okiem świętowano Dzień Dziecka

Festyn wędkarski przy oczku wodnym ‘Kaflarnia’ to już tradycja. Co roku z okazji Dnia Dziecka organizuje go Koło Wędkarskie KPP Lębork.

reklama

Festyn rozpoczął się o godzinie 8:00. Na tegoroczne wędkowanie zgłosiło się ponad 200 osób. Po godzinie 9:00 zaczęły się zawody, które podzielone były na trzy grupy wiekowe. Pierwszą turę rozpoczęły dziewczęta w wieku 7-14 lat, drugą chłopcy 7-10 lat, a na końcu trzecia tura wiekowa chłopców 11-14 lat. Wędkarze z własnym sprzętem i z pomocą dorosłych próbowali swoich sił.

– To już 22 festyn, który organizujemy na tym oczku wodnym – mówi organizator prezes Mieczysław Szmidtka. Cieszymy się, że festyn co roku cieszy się coraz większą popularnością. Kilka lat temu braliśmy udział w konkursie ogólnopolskim, na którym zajęliśmy czwarte miejsce. Na coroczne zawody do oczka wpuszczane są pstrągi. Na oczko wodne mówimy 'Morskie oko” lub 'Kaflarnia’ – dodaje

– To jest największa tego typu impreza zorganizowana z okazji Dnia Dziecka, właśnie nad Morskim Okiem – mówi burmistrz Witold Namyślak

W trakcie zawodów zorganizowane były także konkursy dla pozostałych uczestników, m.in. biegi w workach, łowienie ‘rybek’ wędką i rzuty do tarczy ‘Skis’. Organizatorzy przygotowali także darmowe soczki, lody, grill, frytki oraz tradycyjnie podawana była grochówka dzięki OSP Pogorszewo. Nagrody ufundowane były przez koła wędkarskie i sponsorów: Miasto Lębork, Starosto Powiatowe, Centrum Sportu i Rekreacji Lębork, Koła PZW: KPP Lębork, Farm Frites, Poltarex, NFM i AMG.

1 Komentarz

    Należy sprostować organizatorów imprezy. Nie tylko koło KPP było organizatorem. Udział w organizacji miały także koła PZW Miejskie w Lęborku oraz koło Pstrąg z Nowej Wsi Leborskie. Pozdrawiam.

Komentarze są wyłaczone

POLECAMY
 
close-link