16/06/2024
Aktualności

Kolizja dwóch samochodów [Zdjęcia][Aktualizacja]

Kolizja dwóch samochodów [Zdjęcia][Aktualizacja]

W Nowej Wsi Lęborskiej przy ul. Lęborskiej doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Jedna osoba została lekko poszkodowana.

Do kolizji doszło dziś, w niedzielę, 21 maja około godziny 15, w Nowej Wsi Lęborskiej przy ulicy Lęborskiej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem marki vw golf nie zachował bezpiecznego odstępu od poprzedzającego go samochodu marki citroen i najechał na jego tył. Jedna osoba została niegroźnie poszkodowana. Kierowca golfa został ukarany mandatem karnym.

Na miejscu oprócz policji i ambulansu Zespołu Ratownictwa Medycznego zjawiły się też dwa zastępy JRG PSP Lębork i jeden zastęp OSP Nowa Wieś Lęborska. W tej chwili działania służb są już zakończone, brak utrudnień w ruchu drogowym.

reklama

Nie podano więcej szczegółowych informacji dotyczących przyczyn kolizji. Czekamy na oficjalny komunikat policji.

Aktualizacja z 22 maja z godziny 13:
Policja przekazała nam dziś dodatkowe informacje dotyczące tego zdarzenia:

– Kierujący golfem 62-letni mężczyzna nie zachował bezpiecznej odległości i uderzył w tył jadącego przed nim citroena, którym kierował 49-latek – mówi asp. Marta Szałkowska, oficer prasowy lęborskiej policji. – Obaj kierowcy byli trzeźwi. Kierowca golfa został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 zł i dostał też 10 punktów karnych. Policjanci zatrzymali dwa dowody rejestracyjne od samochodów za uszkodzenia pokolizyjne.

reklama

Zdjęcia: Piotr Sikora

reklama