Aktualności

Powstał długo oczekiwany chodnik [Zdjęcia]

Powstał długo oczekiwany chodnik [Zdjęcia]

Zakończyła się budowa około 350-metrowego chodnika przy ulicy Komuny Paryskiej w Lęborku. Prace trwały niespełna miesiąc.

reklama

Prace przy budowie około 350-metrowego chodnika po jednej stronie ulicy Komuny Paryskiej rozpoczęły się pod koniec kwietnia i zakończyły się zgodnie z planem, w połowie maja. Nowy chodnik o dwumetrowej szerokości pojawił się na odcinku od budynku nr 36 w kierunku zachodnim do zakrętu, przy którym znajduje się plac zabaw. Betonową kostkę wraz z obrzeżami układano w tym samym czasie na obu końcach odcinka jezdni, zarówno od strony wschodniej, jak i zachodniej.

Inwestycję drogową na zlecenie Wydziału Utrzymania Dróg i Terenów Komunalnych Urzędu Miejskiego w w Lęborku wykonała lokalna firma Maxbruk, a w ramach prac zbudowano też kilkadziesiąt zjazdów do posesji. Wybrano popularną wersję kostki „Holland” w kolorze szarym i grafitowym na zjazdach.

Budowa chodnika poprawi komfort życia mieszkańców okolicznych domów, którzy do tej pory musieli korzystać z jezdni, co przy dużym natężeniu ruchu samochodów i braku progu zwalniającego stwarzało zagrożenie ich bezpieczeństwa.

Koszt budowy chodnika wyniósł 113 tysięcy złotych.

Źródło / Zdjęcia: Urząd Miejski w Lęborku

reklama
POLECAMY
 
close-link