Aktualności Sport

Amatorzy zagrali w ping-ponga [Zdjęcia]

Amatorzy zagrali w ping-ponga [Zdjęcia]

W sobotę, 29 kwietnia, w Miejskiej Hali Sportowej przy ulicy Piotra Skargi odbyły się Otwarte Mistrzostwa Lęborka w Tenisie Stołowym. Turniej był przeznaczony zarówno dla młodzieży, jak i dorosłych. W zawodach wystartowało ponad 50 zawodników m. in. z Zaporoża na Ukrainie, Działdowa, Tomaszowa Mazowieckiego, Elbląga, Wejherowa, a także z powiatu kartuskiego, słupskiego i lęborskiego.

reklama

Celem Otwartych Mistrzostw Lęborka w Tenisie Stołowym była popularyzacja tej dyscypliny sportu wśród mieszkańców miasta i powiatu. Organizatorzy chcieli także w ten sposób zachęcić młodzież i rodziców do spędzania wolnych chwil przy pingpongowym stole.

Zawody odbyły się w kilku kategoriach wiekowych. Dla kobiet przewidziano kategorię „Open”, w której mogły wziąć udział wszystkie panie niezależnie od wieku, z licencjami PZTS, jak również bez licencji. Natomiast mężczyźni zagrali w kategoriach do lat 20, 21-40 lat, 41-60 lat, powyżej 60 lat. Przewidziano też kategorię „Open”.

Do rywalizacji przystąpili zawodnicy-amatorzy tzn. tacy, którzy ani razu nie wystąpił w rozgrywkach prowadzonych przez Polski Związek Tenisa Stołowego oraz Pomorski Wojewódzki Związek Tenisa Stołowego. Natomiast w kategorii „Open” mogli brać udział wszyscy, niezależnie od wieku i płci, zawodnicy z licencjami PZTS, jak również bez licencji.

Każdy zawodnik mógł wziąć udział w zawodach grając tylko w jednej kategorii.

Uczestnicy turnieju zagrali przy 8 stołach marki m.in. Butterfly, piłeczkami Butterfly i Double Circle, zgodnie z regulaminem PZTS. Obsadę stolika sędziowskiego zapewnił organizator wydarzenia, którym było Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku.

Najlepsi zawodnicy Otwartych Mistrzostwa Lęborka w Tenisie Stołowym otrzymali pamiątkowe statuetki, dyplomy oraz drobne upominki, które wręczał burmistrz Lęborka – Witold Namyślak. Uhonorowano również najmłodszego i najstarszego zawodnika turnieju, którymi zostali 11-letni Daniel Sadowski z Puzdrowa i 81-letni Marian Gęsicki z Działdowa.

reklama

Źródło \ Zdjęcia: Urząd Miejski w Lęborku \ Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *