03/03/2024
Aktualności Sport

Nasi powalczą na gali MMA w Finlandii

Nasi powalczą na gali MMA w Finlandii

W najbliższą sobotę, 6 maja, na gali Hamara MMA Vol. 3 w formule PRO MMA w Finlandii wystąpi zawodnik Fightera Lębork – Mateusz Miotke. Oprócz niego powalczy też urodzony w Lęborku Oskar Herczyk – zawodnik gdańskiego klubu Baltic Fighters.

reklama

Mateusz Miotke jest zawodnikiem Fightera Lębork, a na co dzień trenuje w obiekcie Active GYM-u, Jego zawodowa kariera rozpoczęła się w 2022 r. od dwóch przegranych walk z Kamilem Warzybokiem i Rafałem Marczukiem na galach organizowanych przez FSC Silesian MMA. Walka na gali Hamara Vol. 3 w Finlandii  będzie więc jego trzecim zawodowym pojedynkiem i zarazem pierwszym wyzwaniem na arenie międzynarodowej. Start Mateusza Miotke w Finlandii jest możliwy dzięki PAPAJ Fight Managment. Jego przeciwnikiem będzie Mici Saaristo, dla którego będzie to czwarta zawodowa walka. Fin w dotychczasowych starciach w zawodowej karierze raz wygrał i trzy razy przegrał.

– Mogę potwierdzić oficjalnie, że udało się sfinalizować udział naszego zawodnika Fightera Lębork Mateusza Miotke podczas gali MMA w fińskim mieście Turku – mówi Bartosz Kowalczuk, trener i instruktor sztuk walki w klubie Fighter Lębork, wielokrotny mistrz Polski w taekwondo, reprezentant Polski na Mistrzostwach Świata, a także właściciel Active GYM-u w Lęborku. – Mateusz stoczy walkę w formule PRO MMA zakładającej pełną gamę uderzeń. Walka odbędzie się na dystansie 3 rund x 5 min. Przygotowania do pojedynku są bardzo intensywne, przebiegają pomyślnie i bez kontuzji. Jesteśmy pewni dobrej walki ze strony naszego zawodnika.

W Finlandii obok Mateusza zaprezentuje się także urodzony w Lęborku Oskar Herczyk. 26-letni zawodnik stawiał pierwsze kroki w sportach walki w Fighterze Lębork. Niedawno odniósł kolejne zawodowe zwycięstwo w formule MMA PRO w Tczewie na gali organizacji REVOLTA w barwach gdańskiego klubu Baltic Fighters. Oskar swoją karierę zaczął wcześniej niż Mateusz, bo w 2019 roku. Dotychczas na zawodowym ringu stoczył 9 walk, z których 5 wygrał, a 4 przegrał. Jego przeciwnikiem będzie Mika Kuronen, mogący się pochwalić bilansem 3 zwycięstw i 5 porażek.

Gala Hamara MMA Vol. 3 odbędzie się w najbliższą sobotę, 6 maja w fińskim Turku.

Trzymamy kciuki na naszych zawodników!

reklama
reklama
POLECAMY
 
close-link