29/04/2024

Bożena i Piotr Pobłoccy z medalami

Podczas 9. Halowych Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce Masters w Toruniu lęborscy lekkoatleci, Bożena i Piotr Pobłoccy zdobyli łącznie cztery złote medale. Zawodnicy klubu UKS Ekonomik – Maratończyk byli najlepsi indywidualnie i drużynowo.

Piotr Pobłocki zdobył złoty medal kategorii M 55 na dystansie 10 km oraz w półmaratonie. Trzecie złoto wywalczył drużynowo wraz z kolegami z reprezentacji Polski. Złoty medal drużynowo wraz z biegaczkami z reprezentacji zdobyła również jego żona, Bożena Pobłocka. Indywidualnie zawodniczka z Lęborka dobiegła do mety na szóstym miejscu.

Niespełna 58-letni Piotr Pobłocki od wielu lat z sukcesami specjalizuje się biegach długich. Jest m.in. wielokrotnym medalistą mistrzostw Polski, mistrzem Polski w maratonie oraz wielokrotnym medalistą zawodów Masters. Jego rekord życiowy w maratonie wynosi 2:13:01, a półmaratonie 1:03:54. Oba rekordy ustanowił blisko 30 lat temu, w czerwcu i sierpniu 1994 roku.

9. Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkiej Atletyce Masters (WMACI) odbyły się w Toruniu w dniach od 26 marca do 1 kwietnia. Mistrzostwa organizowane są co dwa lata i mogą w nich wziąć udział osoby, które w dniu rozpoczęcia zawodów ukończyły 35 lat. W tym roku do rywalizacji przystąpiło ponad 4 tysiące zawodników z 88 krajów świata, którzy rywalizowali w 22 konkurencjach. Polskę reprezentowało 753 zawodników, w tym 18 olimpijczyków. W gronie startujących znaleźli się m.in. zawodnicy, którzy mieli prawie 100 lat. Byli nimi liczący 91 lat Henryk Wierzchowski oraz 97-letni Fin Lauri Helle.

Zdjęcia:  Facebook \ Piotr Pobłocki