29/04/2024
Aktualności Sport

Basen jest za mały, czy można to zmienić

Basen jest za mały, czy można to zmienić

Jak bumerang co jakiś czas powraca temat rozbudowy lęborskiego basenu miejskiego. Teraz temat podjął radny miejski Krzysztof Świątczak.

reklama

1 kwietnia minęło dokładnie 23 lata od udostępnienia mieszkańcom Lęborka pływalni, której budowa rozpoczęła się w 1997 roku. Basen jest czynny codziennie od godz. 6.00 do 22.00. Niestety porę, kiedy planujemy wybrać się popływać trzeba dobrze zaplanować. W obiekcie odbywa się wiele zajęć zorganizowanych i często zajęte są niemal wszystkie z sześciu torów oraz brodzik.

Temat na prośbę mieszkańców podjął radny Krzysztof Świątczak, który w tej sprawie skierował do burmistrza zapytanie. Oprócz przedstawienia problemu, radny zasugerował możliwe sposoby pozyskania zewnętrznych funduszy, które mogłyby pomóc w modernizacji pływalni.

– Obiekt znajdujący się przy ul. Olimpijczyków 31 nie spełnia już oczekiwań użytkowników, wśród których są nie tylko mieszkańcy Lęborka ,ale i okolicznych miejscowości – argumentuje w piśmie do władz miasta radny Świątczak. – Obecnie z basenu korzystają uczniowie szkół, seniorzy, klub sportowy Soleks, prowadzone są zajęcia aerobiku, nauki pływania , zawody pływackie itd. Z tego względu osoby prywatne oraz dzieci mają ograniczony czas w jakim mogą korzystać z pływalni.

Radny podkreśla, że rodzice bardzo często z tego względu udają się z dziećmi do Trójmiasta lub Słupska na obiekty tego typu , które są nowoczesne o odpowiedniej wielkości , wyposażone w różne atrakcje dla najmłodszych typu: zjeżdżalnie , brodziki , sauny, jacuzzi, punk restauracyjny itd. Nowy kompleks mógłby posiadać m.in. basen sportowy przystosowany do rozgrywania zawodów zgodnie z obowiązującymi wymaganiami basen rekreacyjny ze zjeżdżalnią oraz urządzeniami do wodnej rehabilitacji, fitness i siłownie, spa oraz strefy rekreacji oraz wodnego placu zabaw dla najmłodszych, zjeżdżalnie , brodziki itd .

Radny więc zwrócił się do władz miasta z zapytaniem, jakie są możliwości dotyczące pozyskania funduszy, kiedy mogą ruszyć prace projektowe, kiedy może nastąpić ewentualna rozbudowa i modernizacja pływalni oraz jakie w tym zakresie ma plany miasto.

reklama

Zdjęcie: Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku

reklama

4 Komentarze

    jestem za zwiększeniem basenu, dodaniem zjeżdżalni (tylko nie na głównym basenie :P), ale spa, fittness, siłownie itd. zostawmy lokalnym przedsiębiorcom. Takie już istnieją w mieście. Niech miasto nie robi im konkurencji. Sauna by się przydała 🙂

    9
    1

      i najlepiej jeszcze 4-pak piwa.

      4
      4

    Ja staram się ograniczać korzystanie z pływalni ze względu na chlorowanie wody. Marzyłabym o tym, żeby wodę ozonowanie jak w innych, nowoczesnych obiektach. Można też wodę jodować, co wyszłoby wszystkim użytkownikom pływalni na zdrowie. Szkoda, że nikt nie zgłębia tego tematu przy podejmowaniu tak kosztownych inwestycji. Pieniądze kontra zdrowie. Pewnie pójdą po taniości i oleją zdrowie. Oby rozsądek wziął górę.

    W ogóle trzeba zadać pytanie,kto spartolił tą robotę budowania basenu. Zgarnął kase i do dzisiaj buduje dla miasta. Firma ta kładła też kostkę na chodniku przy ul.Targowej. Po roku czy dwóch trzeba było ka wymienić. Pewnie jeszcze by si znalazło kilka spraw spartolił robót.Partacz dalej a miasta wykonuje roboty.

Komentarze są wyłaczone