18/05/2024
Aktualności

Obajtek wybrał nowego nadleśniczego

Obajtek wybrał nowego nadleśniczego

Jan Banacki dotychczasowy zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Lębork, został szefem tej jednostki. Na stanowisko powołał go Bartłomiej Obajtek, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku.

reklama

Zmiana na stanowisku szefa nadleśnictwa była niezbędna w związku z przejściem na emeryturę wieloletniego szefa lęborskich lasów Jana Dominieckiego. Jak Banacki pochodzi z Kociewia. W leśnictwie pracuje od 1984, po skończeniu wydziału leśnego na Akademii Rolniczej w Poznaniu. Na początku pracował w nadleśnictwie w Starogardzie Gdańskim, a od 1 października 2021 jako zastępca nadleśniczego w Nadleśnictwie Lębork. Prywatnie główną pasją nowego nadleśniczego są wyprawy rowerowe.

– Moim głównym celem są realizacje zapisów, które wynikają z ustawy o lasach, czyli prowadzenie zrównoważonej gospodarki leśnej, by zachować ciągłość produkcji leśnej – mówi Jan Banacki. – Staramy się w miarę możliwości udostępniać też las turystom i mieszkańcom. W tym celu przebudowujemy ścieżki, punkty widokowe, szklaki rowerowe czy konne. Już niedługo nastąpi otwarcie nowej ścieżki dydaktycznej i punktu widokowego nad jeziorem Sarbsko.

reklama
reklama

8 Komentarze

  A czy hołd lenny złożył już Ziobrze tak jak jego szef z Warszawy. A drzewa rżną na niepojętą skalę, u mnie w okolicach powoli pustynia się robi, ale wiadomo kasa na wybory potrzebna.

  60
  51

  Te Obajtki,to muszą być „wybitnie zdolne” chłopy !Wiadomo ,że Szydłowa wyciągnęła ich z Pcimia ,a odnależli się w drugim końcu Polski na tak intratnych stanowiskach.Gratuluję.

  50
  22

   Ktoś pominął karierę dyrektorską w Poznaniu Janka….

   8
   1

  Czyżby obojtek awansował na nowe stanowisko związane z leśnictwem? Byle jaki patałach decyduje gdzie,jak i kiedy

  23
  20

  Inteligentni i madrzy ludzie zawsze przeszkadzali peowcom.lis.epimp

  18
  37

   To przecież wasz guru piekarz pisuarski rzecznik prasowy powiedział,że słuszna partia nie zatrudnia fachowców bo oni myślą i robią inaczej niż pjedyna partia sprawiedliwa chce. Więc zatrudniacie na stanowiskach baranów typu Kowalski co przenicy od żyta nie umie odroznic.hahahha

   35
   11

    Zawód kierownik pis.
    Współczucia dla załogi i lęborskich lasów.

    8
    1

    POlszewiccy specjaliści jak były Minister Transportu Sławomir Nowak ( brał w łapę ) , Karpiński afera śmieciowa, Sikorski i kaska od emiratów Arabskich ! Siemoniak co tablicami Mendelejewa Polskę dozbrajał.

    I tak wymieniać wymieniać. Sami fachowcy.

    Ale wy w Lęborku ludzie macie krótką pamięć.

Komentarze są wyłaczone

POLECAMY
 
close-link