03/03/2024
Aktualności

Dzięki nim budowa przyspieszy

Dzięki nim budowa przyspieszy

Sto tysięcy złotych na budowę Lęborskiego Hospicjum Stacjonarnego im. św. Józefa w Pogorzelicach przeznaczyli z budżetu miasta łebscy radni. Łeba jest kolejnym samorządem, który odpowiedział na prośbę o wsparcie budowy hospicjum. W grudniu 2022 roku jako pierwsza kwotę 130 tysięcy złotych przekazała gmina Wicko.

reklama

– Pragnę z całego serca podziękować burmistrzowi Andrzejowi Strzechmińskiemu i jego zastępcy Krzysztofowi Królowi za wszystkie spotkania, które odbyły się w temacie hospicjum – mówi Agata Kozyr, prezes fundacji budującej hospicjum. – Z całego serca dziękuję wszystkim radnym, którzy doprowadzili do spotkania, byli obecni na ni, a na sesji wypowiedzieli się jednogłośnie za wsparcie budowy. To ogromny ukłon wobec wszystkich zaangażowanych dziś w powstanie pierwszego w powiecie lęborskim hospicjum stacjonarnego.

19 marca Fundacja wspólnie z darczyńcami świętowała odpust im. św. Józefa w Pogorzelicach, a jednocześnie ukończenie kolejnego etapu budowy – stanu surowego zamkniętego. Całość wydarzenia rozpoczęła uroczysta msza odpustowa w kościele pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Pogorzelicach. Następnie wszyscy spotkali się przed budynkiem hospicjum. Ważnym punktem tego wydarzenia było zaprezentowanie stanu aktualnych prac i podsumowanie działań oraz nadanie oficjalnie patrona. Wraz z ukończeniem stanu surowego zamkniętego na budynku zawisł napis informujący o docelowej nazwie Hospicjum im. św. Józefa.

reklama

źródło zdjęć: Facebook/ Fundacja Leborskie Hospicjum Stacjonarne

reklama