reklama
reklama
Aktualności

Woda z wodociągu warunkowo zdatna do spożycia

Woda z wodociągu warunkowo zdatna do spożycia

Mieszkańcy Krępkowic mogą już bez obaw pić wodę z zaopatrującego miejscowość wodociągu. Urząd Gminy w Cewicach wydał w piątek komunikat, w którym stwierdza warunkową przydatność wody do spożycia.

Jak informuje Urząd Gminy w Cewicach – woda z wodociągu zaopatrującego miejscowość Krępkowice nadaje się do spożycia i na potrzeby gospodarcze. Urząd powołuje się na komunikat wydany przez Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Lęborku, który
stwierdza warunkową przydatność wody do spożycia. Czytamy w nim, że w badaniach jakości wody z wodociągu zaopatrującego miejscowość Krępkowice, stwierdzono podwyższoną ogólną liczę bakterii. Bakterie te jednak nie stwarzają istotnego zagrożenia dla zdrowia konsumentów.

reklama

Jak dodaje sanepid  – trwają prace, które mają przywrócić jakość wody. Na razie trzeba pamiętać, że wodę przeznaczoną do spożycia i przygotowywania posiłków dla niemowląt i dzieci do lat dwóch oraz osób ze znacznie obniżoną odpornością (np. w przypadku osób leczących się onkologicznie, po transplantacji, osób chorych na AIDS) należy gotować przez minimum dwie minuty, a następnie bez gwałtownego schłodzenia pozostawić do ochłodzenia.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POLECAMY
 
close-link