reklama
reklama
Aktualności

Łukasz Kuriata występuje z oficjalną petycją do Burmistrza Miasta

Łukasz Kuriata występuje z oficjalną petycją do Burmistrza Miasta

Choć na 21 marca br (wtorek) Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Lęborku wystosował zaproszenie dla wszystkich członków Rady Miejskiej w Lęborku na spotkanie poświęcone modernizacji i rozbudowy lokalnej strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej, kolejną inicjatywę w tej sprawie podjął Radny Rady Miasta Lęborka – Łukasz Kuriata, który na stronie https://petycje.org/petitions/28 opublikował petycję do Burmistrza Miasta Leborka – Witolda Namyślaka, w której zwraca się on z wnioskiem o wprowadzenie zmian w budżecie miasta Lęborka w celu wygospodarowania środków finansowych na remont i rozbudowę strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Lęborku. Tam też można tę petycję podpisać…  Poniżej pełny jej tekst:

reklama

Sz. P.

Witold Namyślak, Burmistrz Miasta Lęborka

Szanowny Panie Burmistrzu,

Zwracamy się z wnioskiem o wprowadzenie zmian w budżecie miasta Lęborka w celu wygospodarowania środków finansowych na remont i rozbudowę strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Lęborku.

Strażnica Ochotniczej Straży Pożarnej mieszcząca się przy ul. Wojska Polskiego w Lęborku pełni służebną rolę wobec lokalnego społeczeństwa i jest ważną instytucją oraz jednostką zapewniającą bezpieczeństwo miasta i okolicznych wsi. Stanowi nie tylko miejsce, gdzie stacjonują strażacy i sprzęt ratowniczy, ale przede wszystkim służy jako centrum działań ratunkowych w przypadku wystąpienia pożarów czy wypadków drogowych. A w ostatnich latach nasi strażacy coraz częściej muszą reagować na skutki zagrożeń atmosferycznych. Ich przeciwnikami bowiem stały się nawałnice, wichury i ulewy.

Niestety, budynek strażnicy wymaga remontu i rozbudowy, aby sprostać aktualnym standardom i potrzebom OSP. Może dojść do sytuacji, gdy z przyczyn niezależnych, część grupy-ochotników OSP Lębork będzie niedostępna – z powodu choroby, do której przyczyniły się złe warunki tj. wilgoć i występujący grzyb itp., który przenosi się ze ścian na sprzęt służący do ratowania życia i zdrowia mieszkańców.

Dlatego, zwracamy się do Pana burmistrza z prośbą o przyjęcie wniosku o dokonanie zmian w budżecie miasta Lęborka na rok 2023 w celu przeznaczenia odpowiedniej kwoty na remont i rozbudowę strażnicy OSP w Lęborku. Jesteśmy przekonani, że inwestycja ta będzie miała pozytywny wpływ na bezpieczeństwo mieszkańców oraz jakość pracy strażaków. Gorąco zachęcam do podpisania petycji

Radny Rady Miejskiej w Lęborku, Łukasz Kuriata

Zdjęcia: Janusz Częstkowski

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POLECAMY
 
close-link