13/04/2024
Aktualności

Pracę idą zgodnie z planem. Wkrótce skończą się korki

Pracę idą zgodnie z planem. Wkrótce skończą się korki

Trwa budowa kilometrowego łącznika ul. Kossaka z ul. Skarżyńskiego w Lęborku. Długo oczekiwana inwestycja warta ponad pięć milionów złotych ma być gotowa do końca maja.

reklama

Budowa drogi łączącej ulice Kossaka i Skarżyńskiego przez ul. Nadmorską rozpoczęła się na początku lipca 2022 r. Generalnym wykonawcą została firma Produkcja i Eksploatacja Kruszywa Formella s.c. z Linii. Przez ponad pół roku wykonano większość robót przewidzianych w pierwszym etapie (od ul. Kossaka do ronda na skrzyżowaniu z ul. Nadmorską). Na 350 metrowym odcinku zbudowano asfaltową jezdnię, kanalizację deszczową i chodniki z kostki betonowej. Brakuje już tylko m.in. asfaltu na ścieżce rowerowej i oświetlenia.

Na przełomie roku wystartował drugi etap budowy. Odcinek wytyczony w sąsiedztwie linii kolejowej Lębork-Łeba i ogródków działkowych jest dwa razy dłuższy, bo około 700 metrowy, ale zakres prac będzie taki sam jak w pierwszym etapie.

Długo oczekiwana budowa łącznika przede wszystkim ułatwi życie mieszkańcom budującego się osiedla mieszkaniowego i okolicznych posesji, którzy dotąd poruszali się po dziurawych drogach gruntowych. Inwestycja upłynni ruch samochodowy i lepiej skomunikuje tę dzielnicę z miastem. Dzięki niej lęborczanie otrzymają alternatywne połączenie omijające zatłoczoną trasę biegnącą ul. Kossaka na południe Lęborka.

– Poprzez ul. Skarżyńskiego mamy możliwość połączenia się z nowym mostem przez rzekę Łebę przy ulicy Kazimierza Wielkiego – informuje Romuald Babul, naczelnik Wydziału Realizacji Inwestycji UM w Lęborku. – Obecnie projektujemy przebudowę ulic na tym kierunku. To było głównym powodem złożenia wniosku do programu Polski Ład.

Przypomnijmy, że całkowita wartość inwestycji to prawie 5,2 mln zł, z czego 4,6 mln zł (89 proc.) stanowi dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych.  

reklama
reklama

4 Komentarze

  Nie wiem w jaki sposób ma to połączenie z ul. Skarżyńskiego upłynnić ruch. Objechanie centrum już teraz jest możliwe – ul. Bałtycką do Orlinskiego, z Orlińskiego na Skarżyńskiego itd. Co prawda ul. Orlińskiego jest zwężona ale nie widzę tam jakiegoś wzmożonego ruchu. Gorzej jest w dalszej części jeśli rzeczywiście chcemy dojechać na południe Lęborka. Dojazd z ul. Mostnika do mostu na ulicy Kazimierza Wielkiego to istny dramat. Wąsko, dziurawo, mieszkańcy chodzą chodzą po drodze. Dalej aby przejechać do ul. Czołgistów trzeba przejechać przez osiedle przez chyba 3 progi na odcinku 300m. Podsumowując nie da to nic w odciążeniu Kossaka. 😉

  3
  1

  Hahahaha a mówili że obwodnicy Lęborka w kierunku Łeby nie będzie a tu masz będzie hahahaha 🤣🤣🤣najbardziej z tej inwestycji cieszą się mieszkańcy Skarżyńskiego oj bida bida bida

  Absurdy drogowe !!! Ul. Kazimierza Wielkiego dziury w drodze, brak chodnika dla pieszych. MASAKRA 😡 I GDZIE TU UDOGODNIENIA?!?!!

  Kolejny bubel Wydziału Realizacji Inwestycji UM w Lęborku!

Komentarze są wyłaczone

POLECAMY
 
close-link