reklama
reklama
Aktualności Kultura

Można pojechać na stadion narodowy i wygrać 10 tysięcy złotych

Można pojechać na stadion narodowy i wygrać 10 tysięcy złotych

Jeszcze tylko do końca marca będą trwały zapisy do trzeciej edycji Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich „Polska Od Kuchni”. Na uczestniczki czekają konkursy kulinarne, artystyczne oraz wybory Miss Wdzięku. Wielki finał zaplanowano na błoniach PGE Narodowego w Warszawie.

Uczestniczki będą mogły wziąć udział w czterech kategoriach konkursowych i udowodnić, że rywalizacja Kół Gospodyń Wiejskich może być emocjonująca jak mistrzostwa świata w piłce nożnej. Pierwsza z nich to konkurs kulinarny polegający na przygotowaniu dwudaniowego, niedzielnego obiadu, w skład którego wchodzi m.in. zupa z makaronem oraz tradycyjne, regionalne danie. Drugi to konkurs artystyczny, w którym uczestniczki powinny wykazać się kreatywnością, nawiązując do regionalnych tradycji niedzielnego obiadu, w tym tańców, przyśpiewek, własnoręcznie szytych obrusów lub innych rękodzieł. Emocji powinna dostarczyć kategoria trzecia i czwarta, czyli wybory Miss Wdzięku do 45 r. życia oraz 45+.

reklama

Rywalizacja będzie się toczyć na trzech etapach. Pierwszy to eliminacje, których celem jest wybór najbardziej inspirujących Kół na podstawie nadesłanych zgłoszeń. Po tej fazie przyjdzie czas na półfinały wojewódzkie, które odbędą się podczas lokalnej edycji Festiwalu „Polska Od Kuchni” (na Pomorzu będzie to prawdopodobnie Władysławowo). Tu wyłonione zostaną zwyciężczynie każdej kategorii konkursowej, które mogą liczyć na nagrody w wysokości 3000 zł.

Trzeci etap konkursu, czyli finał festiwalu zaplanowano na 30 września na błoniach PGE Narodowego w Warszawie. W szranki staną triumfatorki wszystkich półfinałów wojewódzkich w poszczególnych kategoriach konkursowych. Zwyciężczynie otrzymają po 10000 zł.

Organizatorzy trzeciej edycji Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich „Polska Od Kuchni” czekają na przesłanie zgłoszeń do konkursów do końca marca. Formularze zgłoszeniowe znajdują się na stronie:
https://www.festiwalpolskaodkuchni.pl/zgloszenia-do-konkursow-on-line-s6106

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POLECAMY
 
close-link