13/04/2024
Aktualności Kultura

Lęborskie warsztaty fletowe ze światowej sławy wirtuozem [zdjęcia]

Lęborskie warsztaty fletowe ze światowej sławy wirtuozem [zdjęcia]

Na deskach auli Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Mieczysława Michalskiego w Lęborku gościł Łukasz Długosz – wybitny polski flecista, cieszący się międzynarodową sławą. Podczas warsztatów udzielił uczniom klasy fletu cennych wskazówek, odpowiadał też na ich pytania. Mistrz przyjechał do naszej szkoły dzięki staraniom Pani Anny Nawrott – nauczycielki klasy fletu. Wydarzenie współfinansowały Lasy Państwowe.

reklama

Zagrać z Mistrzem to bezcenna i piękna chwila. Łukasz Długosz jest uznawany przez krytyków za jednego z najwybitniejszych i najliczniej uhonorowanych polskich flecistów. Absolwent studiów solistycznych w „Hochschule für Musik und Theater” w Monachium oraz studiów mistrzowskich w „Conservatoire National Supérieur de Musique et de Danse” w Paryżu oraz w „Yale University” w New Haven.

Łukasz Długosz jest laureatem wszystkich ogólnopolskich konkursów fletowych oraz zdobywcą czołowych nagród na kilkunastu konkursach międzynarodowych, w tym tak prestiżowych jak: 8.Międzynarodowy Konkurs Fletowy im. Jean Pierre Rampala w Paryżu, 3.Międzynarodowy Konkurs Fletowy im. Carla Nielsena w Odense, 1. Międzynarodowy Konkurs Fletowy im. Theobalda Böhma w Monachium oraz 5. Międzynarodowy Konkurs Fletowy im. Leonardo de Lorenzo w Viggiano. Koncertuje jako solista i kameralista w kraju i za granicą.

Współpracuje z wieloma renomowanymi orkiestrami. Jako solista występował m.in.: w Musikverein Goldener Saal oraz Konzerthaus we Wiedniu, Konzerthaus w Berlinie, Gasteig Carl Orff Saal oraz Herkulessaal w Monachium. Grał pod batutą takich gwiazd jak Zubin Mehta, James Levine, Mariss Jansons, Jerzy Maksymiuk czy Jacek Kaspszyk. Jest wielokrotnie zapraszany do wykonania koncertu fletowego Krzysztofa Pendereckiego pod batutą kompozytora. W 2010 roku Łukasz Długosz miał swój debiut fonograficzny z London Symphony Orchestra z którą nagrał płytę z koncertem fletowym Michaela Colina. Artysta dokonał wielu nagrań archiwalnych, radiowych i telewizyjnych w kraju i za granicą. Jego liczne nagrania płytowe zostały bardzo wysoko ocenione przez krytykę polską i europejską oraz otrzymał szereg nagród fonograficznych w tym nagrodę International Classical Music Award (ICMA).

reklama
reklama

11 Komentarze

  Jestem bardzo dumny z Nataszki i jej postępów muzycznych. Takie kontakty jak ten są chybanajlepszym dowodem. Jestem pod ogromnym wrażeniem jej talentu. Trzymam kciuki za przyszlosc.

  Super sprawa

  Brawo Nataszko ❤️

  To wspaniale, że uczniowie PSM w Lęborku mogli się spotkać z tak wybitnym muzykiem. Wielkie brawa dla Nataszki bardzo wyjątkowej i uzdolnionej dziewczyny.

  Gratuluje Natasza. Podziwiam Twój talent i trzymam kciuki.

  Ogromne gratulacje Nataszka, życzę dalszych sukcesów.

  Ciekawe i jednocześnie bardzo rozwojowe wydarzenie. Brawa! Młodzi Muzycy, Szkoła i sponsor.

  Jestem pod wrażeniem, że umożliwiono studentom szkoły muzycznej podniesienie swoich umiejętności gry na nietypowym dla ówczesnej młodzieży instrumencie pod tak fachowym okiem, a raczej uchem. Brawo dla Nataszy, coś mi się zdaje, że jeszcze o niej usłyszymy .

   Brawo Natasza:-). Teraz to jeszcze Ty grasz z Mistrzem… Jestem pewna- ze niedługo będzie podobny artykuł, gdzie uczniowie szkół muzycznych będą mieli zaszczyt zagrać z Mistrzynią- Flecistką- Nataszą Lizińską. Życzę Ci tego z całego serca. Taka Uczennica- to skarb i duma dla Rodziców… Szkoły… Miasta. Brawo Natasza

  Trzymam kciuki za Nataszę zdolną młodziutką osobę i myślę że kiedyś usłyszę i zobaczę na światowych koncertach

  Gratulacje dla niesamowitej inicjatywy i jej pomysłodawców i pomysłodawczyń. Brawo dla Nataszy, wspaniałej artystki, która może szlifować swój talent dzięki spotkaniom z takim Mistrzem. Brawa ogromne ❤️🫶🏻

Komentarze są wyłaczone

POLECAMY
 
close-link