reklama
Aktualności Kultura

Beksiński  – nie tylko dla znawców

Beksiński  – nie tylko dla znawców

Wystawa prac jednego z najwybitniejszych współczesnych polskich artystów na wyciągnięcie ręki. Trzeba się jednak spieszyć, bo można ją podziwiać tylko do 21 kwietnia.

reklama

Wystawa „Beksiński w Luzinie – fotografia artystyczna i grafika komputerowa, którą można podziwiać w Gminnym Ośrodku Kultury w Luzinie prezentuje fotografie i grafiki Zdzisława Beksińskiego – jednego z najwybitniejszych i najbardziej znanych na świecie polskich artystów XX wieku.

Na ekspozycję składają się fotografie artystyczne, którymi Beksiński zajmował się od 1953 do 1959 roku następnie porzucając tę formę na rzecz malarstwa, rysunku i rzeźby. Awangardowe dzieła pełne abstrakcyjnych kompozycjach do dziś robią wielkie wrażenie.


Drugą część wystawy stanowi grafika komputerowa składająca się z wielu cyfrowych fotomontaży zdjęć, które twórca wykonał w latach 1999-2001. Będzie można zobaczyć twarze autora, a także jego zmarłego syna i innych bliskich mu osób wykonane w zaskakujących połączeniach różnych elementów rzeczywistości.

Prace Zdzisława Beksińskiego, zamordowanego 21 lutego 2005 r. w Warszawie, zostały udostępnione przez Muzeum Historyczne w Sanoku – instytucję, która otrzymała w spadku po autorze jego spuściznę.

W trakcie trwania wystawy GOK w Luzinie planuje też organizować oprowadzanie po ekspozycji w języku kaszubskim w celu promocji tego jedynego języka regionalnego w Polsce.

Wystawa  „Beksiński w Luzinie – fotografia artystyczna i grafika komputerowa” będzie dostępna dla zwiedzających od poniedziałku do piątku w godzinach od 10 do 18 oraz w soboty od 10 do 16 w Gminnym Ośrodku Kultury w Luzinie przy ul. Ofiar Stutthofu do piątku, 21 kwietnia.


 

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POLECAMY
 
close-link