reklama
Aktualności Kultura

Muzeum zwiedzisz za darmo. Sprawdź kiedy

Muzeum zwiedzisz za darmo. Sprawdź kiedy

Planujesz wizytę w lęborskim muzeum. Skorzystaj z okazji i za darmo, na dodatek w towarzystwie przewodnika obejrzyj zbiory tej placówki.

reklama

Muzeum za darmo będzie można zwiedzać w niedzielę 5 marca.  Zwiedzanie z przewodnikiem rozpocznie się w Muzeum w Lęborku przy ul. Młynarskiej o godzinie 12. Chętni będą mogli zupełnie za darmo posłuchać opowieści o wyjątkowych eksponatach, które dla zwiedzających przygotowała etnograf z muzeum. Na czterech piętrach muzeum będzie można obejrzeć bogatą kolekcję cennych i unikatowych przedmiotów archeologicznych. Zwiedzający przeniosą się do czasów wczesnego średniowiecza, dowiedzą się o historii Białogardy, średniowiecznego Lęborka czy też na temat mebli gdańskich. Nie zabraknie ciekawostek o zabytkach z Czarnówka, Obliwic oraz tych opowiadających o Lęborku w czasach przedwojennych.

Dowiedzieć się będzie można czym była i czym charakteryzowała się kultura pomorska, oksywska i wielbarska. Nie muzealnej trasie znajdzie się też znajdujący się na trzecim piętrze gabinet numizmatyczny oraz gabinet najsłynniejszego lęborczanina Paula Nipkowa (1860-1940). Zwieńczeniem będzie zwiedzanie wystawy czasowej dotyczącej cyny prezentowanej w Galerii „Strome Schody” na czwartym piętrze.

Przypominamy, że chętni mogą też obejrzeć wystawę archeologiczną w oddziale muzeum, znajdującym się w Wieży Ciśnień w Parku Chrobrego. Tu zwiedzanie jest bezpłatne przez cały rok, od wtorku do niedzieli.

Zwiedzanie z  przewodnikiem potrwa około dwóch godzin i będzie drugim, które muzeum przygotowało w tym roku. Poprzednie odbyło się w lutym, a kolejne planowane jest już za miesiąc. 

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POLECAMY
 
close-link