reklama
Aktualności Sport

Na boiska IV ligi pomorskiej wkracza piłkarska „wiosna”. Pogoń Lębork zagra jutro u siebie z liderem…

Na boiska IV ligi pomorskiej wkracza piłkarska „wiosna”. Pogoń Lębork zagra jutro u siebie z liderem…

Wznawia rozgrywki IV liga pomorska. W sobotę, 4 marca br o godz. 15:00 odbędzie się m.in. mecz Pogoni Lębork z liderem rozgrywek Wikędem Luzino. Na półmetku sezonu Lęborczanie zajmują w stawce 20 zespołów XIV miejsce z dorobkiem 19 pkt. (6-1-12; 19:41). Trener Pogoni ma nadzieję, że po zimowych wzmocnieniach kadrowych oraz intensywnie przeprowadzonym okresie przygotowawczym, zespół będzie się prezentował  dużo lepiej niż jesienią. Jeśli weźmie się uwagę fakt, że w sezonie 2022/23 IV ligę opuści  w zależności od układu w II i III lidze od 5 do 7 drużyn, nie jest wykluczone, że nasz zespół będzie musiał walczyć o utrzymanie w rozgrywkach. Plan minimum na najbliższe miesiące to bezpieczne oddalenie się od miejsc grożących spadkiem z IV ligi.

reklama

W zimowym okresie transferowym zespół Pogoni Lębork „wzmocnili”: Marcin Wiśniewski (2001, KP Starogard Gd.), Paweł Kowalczyk (1995, KP Starogard Gd.), Jakub Leszkiewicz (1999, Cartusia Kartuzy), Dawid Patelczyk (1994, Stolem Gniewino), Franciszek Stenka (2003, Bałtyk Gdynia – powrót z wypożyczenia), Michał Syrnyk (1996, Polonez Bobrowniki) oraz Dawid Rogacki (2004, UKS Lider Dębogórze). Odeszli z kolei: Mateusz Kozerkiewicz (KP Gdynia), Przemysław Iwański (KP Gdynia), Marcin Kajca i Kamil Wojda (powrót z wypożyczenia FC Gowidlino)

W ramach przygotowań do piłkarskiej wiosny zespół Pogoni rozegrał 6 gier kontrolnych z drużynami III, IV i V ligi oraz A-klasy, uzyskując następujące wyniki: z Bałtykiem Gdynia 1:3, z Pomorzem Potęgowo 12:0, ze Stolemem Gniewino 0:4, z Gryfem Wejherowo 1:2, ze Spartą Sycewice 3:1 i z Gryfem II Słupsk 6:0.

Rozgrywki piłkarskiej wiosny wznawia też klasa okręgowa (słupska), w której rywalizuje Leśnik Cewice. Zespół ten zajmuje aktualnie XVI miejsce (na 17 zespołów) i musi pilnie rozpocząć marsz w górę tabeli, bo póki co wciąż straszy widmo „strefy spadkowej”. Podczas najbliższej kolejki, zespół z Cewic pauzuje. Na boiska V ligi wróci za tydzień, domowym spotkaniem z Brdą Przechlewo (XIV m.)

Zdjęcia: Pogoń Lębork (FB)

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POLECAMY
 
close-link