15/07/2024
Aktualności

To muzeum będzie ogromne. Zobacz co powstaje w Łebie [WIDEO]

To muzeum będzie ogromne. Zobacz co powstaje w Łebie [WIDEO]

Trwa budowa Muzeum Archeologii Podwodnej i Rybołówstwa Bałtyckiego w Łebie. Będzie to największa taka placówka w naszym regionie i jedno z najnowocześniejszych muzeów w Polsce. Postępy prac budowlanych możemy zobaczyć na filmie opublikowanym przez Narodowe Muzeum Morskie.

reklama
reklama

Budowany w Łebie oddział Muzeum to budynek o kubaturze ponad 46.000 m3 i powierzchni wystawy około 3.500 m2. Głównymi założeniami ekspozycji, która będzie prezentowana w nowym oddziale w Łebie, będzie chronologiczno-tematyczne przedstawienie zagadnienia archeologicznych badań podwodnych prowadzonych przez Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku oraz zaprezentowanie w szerokim ujęciu wielu aspektów z dziedziny rybołówstwa bałtyckiego. Nowoczesna ekspozycja poprowadzi zwiedzających przez stulecia historii bałtyckiej żeglugi, a także przedstawi wyniki archeologicznych badań podwodnych NMM. Przestrzeń poświęcona rybołówstwu skoncentruje się wokół głównego eksponatu: 25-metrowego stalowego kutra.

Budowa oddziału Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku – Muzeum Archeologii Podwodnej i Rybołówstwa Bałtyckiego w Łebie jest dofinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa oraz z Funduszu Promocji Kultury.

Źródło: Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

default
reklama