13/04/2024
Aktualności Kultura

Lęborczanie Kacper Młynarkiewicz i Dawid Pokusa, na planie „Korona Królów Jagiellonowie”.

Lęborczanie Kacper Młynarkiewicz i Dawid Pokusa, na planie „Korona Królów Jagiellonowie”.

W grudniu pisaliśmy o emisji serialu historycznego „Korona Królów Jagiellonowie”, w której zagrało dwóch lęborczan: Kacper Młynarkiewicz i Dawid Pokusa.

reklama

Emisja serialu rozpoczęła się w poniedziałek 2 stycznia o 20:30 na kanale TVP1. Serial emitowany jest od poniedziałku do środy o godz. 20:30. Produkcja składa się ze 125 odcinków, wyemitowanych zostało już 15 odcinków.

Akcja serialu rozpoczyna się w momencie, kiedy niedawno owdowiały król Władysław Jagiełło rozważa powrót na Litwę. Krakowscy możni robią wszystko, aby zatrzymać swojego władcę na tronie i w tym celu aranżują jego małżeństwo wnuczką Kazimierza Wielkiego, Anną Cylejską. Kobieta nie przypada jednak królowi do gustu i niedługo potem zostaje odesłana przez niego do klasztoru, aby nauczyć się języka polskiego. Niedługo potem zakon anektuje Żmudź, przez co wciąż zagraża Litwie. 

W serialu „Korona królów. Jagiellonowie” widzowie będą świadkami między innymi bitwy pod Grunwaldem. TVP zapewnia, że zostanie ona pokazana w sposób widowiskowy.

Już w od pierwszych odcinków mogliśmy oglądać Kacpra Młynarkiewicza w roli rycerza Sambora. Natomiast Dawida Pokusę w roli Pawła, czyli sługi Króla Władysława II Jagiełły.

Jak wrażenia z planu? Jak się grało w klimacie średniowiecza? Ile godzin dziennie trwał plan zdjęciowy? Co było najtrudniejsze? Na wszystkie pytania odpowiedział nam Dawid w grudniowym artykule:
https://www.lebork24.info/2022/12/08/leborczanie-w-nowej-serii-korona-krolow-jagiellonowie-kacper-mlynarkiewicz-i-dawid-pokus

Niestety lęborczanie nie mieli wspólnych scen, ale może to się zmieni w kolejnym sezonie. Kto wie?

Jak informuje portal wirtualnemedia.pl, pilotażowy odcinek serialu obejrzało około 1,4 miliona widzów, w związku z czym TVP zdecydowało się na regularną emisję jego odcinków w swojej ramówce.

reklama

reklama
POLECAMY
 
close-link