reklama
Aktualności Kultura

Kapka Wina w Lęborku – „Człowiek i wino muszą mieć charakter”.

Kapka Wina w Lęborku – „Człowiek i wino muszą mieć charakter”.

Minął ponad miesiąc od otwarcia Kapki Wina w Lęborku. Jest to niezwykłe miejsce, które proponuje szeroką gamę win czeskich, słowackich, a także z pozostałych regionów Europy oraz Gruzji.

reklama

Kapka Wina to miejsce, w którym przy lampce wina zadegustujesz także wyjątkowych holenderskich serów. Innowacją są wina lane prosto z beczki.

Zadegustujesz m in.

  • Porzeczkowe – półsłodkie
  • Morelowe – półsłodkie
  • Wiśniowe – półsłodkie
  • Śliwkowe – półsłodkie
  • Malinowe – półsłodkie
  • Cabernet Sauvignon – wytrawne,czerwone
  • Riesling Vlassky – wytrawne,białe

W asortymencie znajdą się także różnego rodzaju dipy, przekąski i oczywiście sery. Dipy pasują do sałatek, jako baza marynaty do mięs czy do przekąsek. Absolutnym hitem jest dip musztardowo-koperkowy Voets Specialiteiten. spróbować go można zamawiając deskę serów. Pełne słoiczki dostępne na półkach w Kapce Wina na miejscu.

Człowiek i wino muszą mieć charakter”

Kapka Wina rozpoczyna cykl spotkań kulturalnych. Winiarnia nie tylko będzie miejscem do spotkań przy lampce wina, ale także miejscem aby artyści lokalni mogli pokazać swoje prace. Każde spotkanie kulturalne będzie ogłaszane w mediach społecznościowych, oraz lokalnych.

Kapka Wina zachęca także wszystkich artystów,
muzyków do kontaktu.

Pierwszym spotkaniem, który rozpoczął cykl kulturowy był mini Wernisaż Ceramiki Janusza Krefta. Oprawę muzyczną wernisażu umilał duet Filipa Kościelskiego i Oskara Kunkel „K&K Trumpet Brass”.

Mini wernisaż pokazał ostatnie prace pana Janusza Krefty, m.in. jak Lionel Messi pokazuje emocje po wygranym meczu. Janusz Krefta jest dyplomowanym ceramikiem zdobnikiem, który stworzył swoją pracownię ceramiki artystycznej ART Studio Kreft w Lęborku w 1986roku.

Obecnie realizuje głównie wielkoformatowe kompozycje na płytkach ceramicznych. Ponadto namalował wiele portretów w technice akwarelowej i olejnej. Reaktywował tradycję dokumentowania zabytków architektury Pomorza metodą ręcznego malowania farbami naszkliwnymi na płytkach ceramicznych przy wypale 1000 stopni Celsjusza.

Prace Pana Janusza Krefty będzie można oglądać jeszcze przez 2 tygodnie w Kapce Wina w Lęborku.

KAPKA WINA znajduje się przy ulicy Targowa 1C w Leborku.


Telefon: 530 304 090

Zaobserwuj Kapkę Wina na facebooku i bądź na bieżąco ze zbliżającymi się wydarzeniami:
https://www.facebook.com/profile.php?id=100088209251032

Tekst na prawach ogłoszenia


POLECAMY
 
close-link