13/04/2024
Aktualności

W Lęborku ruszyła wycinka lasu pod przyszłą „S6” [zdjęcia]

W Lęborku ruszyła wycinka lasu pod przyszłą „S6” [zdjęcia]

Kilkanaście dni temu informowaliśmy, że Wojewoda Pomorski wydał zezwolenie na realizację inwestycji drogowej dla budowy najdłuższego fragmentu „S6” w województwie pomorskim. Chodzi o odcinek drogi ekspresowej między Leśnicami koło Lęborka a Bożepolem Wielkim. „S6” będzie miała dwie jezdnie po dwa pasy w każdym kierunku oraz pas do awaryjnego postoju. Na trasie o długości ok. 22 km powstaną węzły: Lębork Południe, Lębork Wschód, Łęczyce, natomiast węzeł Bożepole Wielkie zostanie rozbudowany. Dzięki tej inwestycji kierowcy zyskają możliwość szybszego przejazdu w kierunku Trójmiasta, a mieszkańcy Lęborka – południową obwodnicę. W Lęborku, naprzeciw Roszarni ruszyła właśnie wycinka lasu pod przyszłą drogę ekspresową „S6”, która przecinać będzie lokalną drogę na Małoszyce…

reklama

Pierwsze pojazdy mają pojechać nową trasą w 2025 roku, a wykonawcą inwestycji o wartości 719 mln zł będzie „Budimex”. W planie jest m.in. budowa 17 dużych obiektów inżynierskich, w tym dwóch estakad i 11 mniejszych obiektów.

Zdjęcia: Andrzej Dąbek (FB)

reklama
reklama

5 Komentarze

  Tną jak szaleni, nawet noc im nie przeszkadza. Był las, nie ma lasu będzie asfalt.

  20
  38

   Coś za coś. Taka jest prawda

   45
   6

  Mogła iść dołem, ale drewno drogie i będzie jeszcze droższe. Wiem, że na dole jest grząsko, ale nie ma lasu. Wolę las niż ksiegowych mądre decyzje.

  7
  16

  Górą lepiej,bo sucho .kiedyś dołem można było łodzią popłynąć z Leśnic do Lęborka.Taka była cofka.No i tam jest torfowisko.Górą lepiej.

  10

  Lebork rozbudowuje się w pradolinę Łeby w torfowiska.Ludzie sobie poradzą a
  inwestor wspomagany przez Unię już nie.Sto lat temu linia kolejowa nie zniszczyła otuliny Lęborka.Teraz mamy światłych decydentów.Tak długo nie da się gospodarować.

Komentarze są wyłaczone

POLECAMY
 
close-link