13/04/2024
Aktualności Sport

Udany występ Wojciecha Potrykusa w Muskacie [zdjęcia]

Udany występ Wojciecha Potrykusa w Muskacie [zdjęcia]

W stolicy Omanu – Maskat odbyły się „Mistrzostwa Świata Weteranów w Tenisie Stołowym”, w których wystąpiło ogółem 1600 zawodników z 69 krajów, w tym 32-osobowa reprezentacja Polski (6 kobiet i 26 mężczyzn). Nasz region reprezentował Wojciech Potrykus, na co dzień trener i zawodnik 1 ligowego Poltarex Pogoni Lębork. Lęborczanin rywalizował w kategorii wiekowej 60-64 lat, w której wystąpiło 130 zawodników. W eliminacjach grupowych Wojciech Potrykus pokonał kolejno: Shekhara Desai (Indie) 3:0, Cemila Ahmeta Abisa (Turcja) 3:0 i Hassana Abdula Ghang Abdul Megida Nassera (Oman) 3:0.

reklama

Nasz zawodnik awansował tym samym do turnieju głównego z udziałem 64 zawodników. W 1/32 pokonał Shewakrama Hareshbhai Lakhwani (Indie) 3:0, w 1/16 wygrał z Frankiem Łukaschka (Niemcy) 3:0, a w 1/8 Nurdina Saparobaeva (Bułgaria) 3:2. W ćwierćfinale (1/8), w walce o medal Wojciech Potrykus przegrałem ze światowym nr 1 – Sheng Yan Wangiem (Niemcy) 0:3. Ostatecznie lęborczanin został sklasyfikowany w grupie wiekowej 60-64 lata na miejscu 5-8(!). Jest to bardzo duży sukces ponieważ na poprzednich mistrzostwach w Alicante (Hiszpania) nasz zawodnik był sklasyfikowany na miejscu 65-128.

Wojciech Potrykus wystąpił także w parze z Krzysztofem Piotrowskim (Toruń) w rozgrywkach gier podwójnych mężczyzn gdzie po wygraniu eliminacji grupowych w 1/16 turnieju trafili na rozstawionych z nr 1 parę Anndreas Fejer-Konnert (Rumunia)/Henryk Vendelbo (Dania), której ulegli 1:3 i zostali sklasyfikowani na miejscach 17-32.

Reprezentanci Polski wywalczyli w stolicy Omanu 7 medali: 1 srebrny i 6 brązowych.

Sułtanat Omanu to zapierającej dech w piersiach kraj pełen przyrody, przeplatanej kalejdoskopem historii i legend. Jako najstarsze niepodległe państwo w świecie arabskim, Oman postawił na modernizację i postęp, zachowując jednocześnie podstawowe aspekty swojej kultury i dziedzictwa, co czyni go idealnym celem podróży dla osób poszukujących autentycznego arabskiego doświadczenia. Oman to zupełnie inny świat, w którym ludzie są dla siebie dobrzy, mili i serdeczni. Na każdym kroku pomocni. Piękne miejsce połączone z niesamowitą technologią. Miejsce, gdzie koniecznie trzeba wrócić, na spokojnie, już jako turysta. Mistrzostwa weteranów odbyły się w dn. 15-21.01.br

Medaliści > https://www.ittf.com/wp-content/uploads/2023/01/Muscat-2023-World-Veteran-Championships-Medallist.pdf

Źródło informacji i zdjęcia: Wojciech Potrykus

reklama
reklama
POLECAMY
 
close-link