03/03/2024
Aktualności Sport

Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Lęborskiego pod dyktando Aniołów [zdjęcia]

Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Lęborskiego pod dyktando Aniołów [zdjęcia]

„Anioły” zdominowały „Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Lęborskiego”, jaki odbył się już po raz XXII, tym razem w hali przy Szkole Podstawowej nr 7. Zespół z Garczegorza wygrał wszystkie 6 meczów, strzelił też rywalom 24 bramki… W turnieju wystąpiło ogółem 10 zespołów, podzielonych na dwie grupy: „Anioły” Garczegorze, „Zenit” Redkowice, „Chrobry” Charbrowo, „Jaro” Dachy, „Latarnik” Choczewo, „Leśnik” Cewice, „Start” Łebień, „Dąbrówka” Linia, „Starostwo” Lębork i „Zadymiarze” Lębork. Grano systemem „każdy z każdym”. Po rundzie eliminacyjnej, z grupy „A” do półfinału weszły z I miejsca – „Anioły”, z II – piłkarze „Chrobrego”. W grupie B faworytem okazał się „Leśnik” przed „Zadymiarzami”. Wymienione zespoły rywalizowały potem o miejsca I-IV. Pozostali zostali sklasyfikowani na miejscach V-X wg wcześniejszych zdobyczy punktowej po grach eliminacyjnych.

reklama

W pierwszym półfinale „Anioły” pokonały „Zadymiarzy” 3-0 a gole zdobyli: Błażej Tomasiewicza – 2 i Rusłan Pankratow – 1. Drugi półfinał był bardziej zacięty. Faworytem była drużyna z Leśnic, która przebojem wygrała grupę B z kompletem zwycięstw. W tym emocjonującym pojedynku strzelono tylko jednego gola, który zadecydował o wejściu do finału. Szczęśliwego dla „Chrobrego” gola strzelił Marcin Kołodziejczyk.

W meczu o III miejsce „czarnym koniem” rozgrywki okazała się ekipa „Zadymiarzy” pokonując „Leśnika” 3-2.  Piłkarze z Cewic gonili cały czas wynik ale zabrakło czasu i sił. Bramki dla zwycięzców strzelili: Patryk Szarkiel, Maciej Wierzbowski i Szymon Kmita, dla pokonanych Patryk Czaja i Radosław Szmuda. W finale „Anioły” starły się z „Chrobrym”. Prowadzenie Aniołom już na początku meczu zapewnił Rusłan Pankratow. Dalsze bramki strzelili: Artur Wojach – 2 i Artur Narewski – 1. Honorowego gola dla „Chrobrego” strzelił Krystian Czerwionka. Ostateczny wynik to 4:1 dla „Aniołów” Garczegorze. Piłkarze „Aniołów” zgarnęli też indywidualne trofea. Najlepszym snajperem turnieju został Błażej Tomasiewicz z dorobkiem 7 goli, najskuteczniejszym bramkarzem – Mateusz Meyer. „Anioły” otrzymały też puchar dla najlepszej drużyny z powiatu lęborskiego. Drużyną fair-play turnieju została ekipa Starostwa Powiatowego.

Trofea i dyplomy piłkarzom wręczali: Alicja Zajączkowska – Starosta Lęborski, Witold Namyślak – burmistrz Lęborka, Marian Borek – wiceprzewodniczący Rady Powiatu i przewodniczący Powiatowej Rady Sportu i Andrzej Syldatk – współorganizator imprezy. Od początku turnieju drużynom kibicował też Witold Krużycki – wiceprzewodniczący Rady Powiatu Lęborskiego. O bezpieczeństwo piłkarzy w przypadku prawdopodobieństwa kontuzji zadbała Iwona Stawarz, natomiast komentatorem całości imprezy, jak zawsze umiejętnie podgrzewającym sportowe emocje, był Edward Nagórski.

Źródło informacji i zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Lęborku.

reklama
reklama