reklama
reklama
Aktualności

Chcesz połączyć pracę zawodową z podróżami i poszerzaniem horyzontów ? [wideo]

Chcesz połączyć pracę zawodową z podróżami i poszerzaniem horyzontów ? [wideo]

Każdy marzy o tym aby móc połączyć pracę zawodową z podróżami i poszerzaniem horyzontów. A tylko w jednym zawodzie można wykonywać te dwie rzeczy na raz. To praca personelu pokładowego w Polskich Liniach Lotniczych LOT. Zawód Stewardessy i Stewarda to nie tylko miły uśmiech, ale również szereg innych czynności związanych z bezpieczeństwem podróży naszych pasażerów. Czy łatwo jest zostać członkiem personelu pokładowego? Tak, to tylko trzy warunki: ukończone 18 lat, wykształcenie średnie i znajomość języka angielskiego. O motywacjach i kulisach zawodu nikt lepiej nie opowie jak nasz personel pokładowy. Zapraszamy na pokład…

reklama

Praca personelu pokładowego jest niezwykle ciekawa, a każdy dzień przynosi nowe i rozwojowe przeżycia. Jeżeli potrafisz się świetnie komunikować i odpowiedzieć na potrzeby innych ludzi (mile widziane doświadczenie w obsłudze klienta), z przyjemnością pomagasz innym i jesteś w stanie dać z siebie wszystko, by pokład samolotu był środowiskiem jak najbardziej przyjaznym nie tylko pasażerom, ale też członkom załogi oraz cechuje cię otwartość i wysoki poziom kultury osobistej – zobacz, jakie jeszcze wymagania trzeba spełnić, by móc zostać częścią załogi:

  • Mieć skończone 18 lat;
  • Być osobą energiczną, pełną zapału do pracy (personel pokładowy dba nie tylko o komfort i dobre samopoczucie pasażerów, ale przede wszystkim o bezpieczeństwo wszystkich uczestników lotu);
  • Świetnie odnajdywać się w pracy zespołowej;
  • Posiadać wykształcenie średnie (wymagane świadectwo dojrzałości);
  • Znać język angielski na poziomie min. B2 (mile widziana znajomość także innych języków, szczególnie orientalnych);
  • Nie można mieć tatuaży w widocznym miejscu;
  • Uzyskać raport medyczny o możliwości podjęcia pracy na tym stanowisku (przed podjęciem pracy każdy kandydat przechodzi szczegółowe badania).
  • Na stanowisko śmiało mogą aplikować zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

Studia dziennie lub zaoczne także nie są żadną przeszkodą – grafik pracy jest uzależniony od siatki połączeń, ale załogom PLL LOT udaje się godzić naukę z pracą w pełnym wymiarze godzin.

Rekrutacja na stanowisko personelu pokładowego odbywa się w Warszawie, składa się z kilku etapów i odbywa się w jęz. polskim oraz angielskim. Rozmowy przebiegają w bardzo przyjaznej atmosferze, więc będziesz mieć szansę na opowiedzenie o swoich planach i marzeniach, a także o swoim doświadczeniu zawodowym (oczywiście, jeżeli je posiadasz).

Pamiętaj – na rozmowie należy pojawić się w stroju biznesowym. Kandydaci, którzy przejdą do kolejnego etapu, zostaną poinformowani o tym fakcie w przeciągu kilku dni. Ci, którym się nie uda, także nie powinni się poddawać, bo swoich sił mogą spróbować ponownie po upływie zaledwie 3 miesięcy.

Zarobki polskich stewardów oscylują w granicach 5000–8000 zł netto podstawowego wynagrodzenia.

APLIKUJ > https://www.lot.com/pl/pl/kariera/praca-w-samolocie/personel-pokladowy

Materiał promocyjny > www.lot.com/pl/pl/kariera, zdjęcie, film: PLL LOT

POLECAMY
 
close-link