reklama
reklama
Aktualności

Mechanik wspólnie dla Zuzi!

Mechanik wspólnie dla Zuzi!

Młodzież lęborskich szkół ponadpodstawowych zorganizowała koncert charytatywny, którego celem było wsparcie operacji onkologicznej 16-letniej Zuzi Rezmer. Na widowni zasiedli koleżanki i koledzy artystów, nauczyciele, starosta Alicja Zajączkowska, dyrekcja Zespołu Szkół Mechaniczno-Informatycznych, która na koncert udostępniła aulę szkoły oraz rodzice Zuzi.

reklama

– Przyjaciele odgrywają w naszym życiu ogromną rolę. Potrzebujemy ich życzliwości, wsparcia, zaufania, a bywa, że i obiektywnej krytyki. Przyjaciół łączą wspólne zainteresowania, sposób postrzegania świata i piękne wspomnienia – rozpoczęli koncert prowadzący Wiktoria Głos i Patryk Erni.


Na scenie pojawili się reprezentanci wszystkich szkół ponadpodstawowych z Lęborka. Muzycznie było lirycznie, ale też rockowo dynamicznie. Pojawiły się piosenki autorstwa Agnieszki Osieckiej, Edyty Geppert, Grzegorza Turnaua, ale także Brodki, Zbigniewa Wodeckiego, Baranovskiego, Kasi Kowalskiej, Dawida Podsiadło, Sanah – odnajdującej się nie tylko w muzyce pop, ale również ostatnio w poetyckich klimatach czy Johna Legend – amerykańskiego piosenkarza R&B, kompozytora i pianisty, zdobywcy Oscara 2015 za najlepszą piosenkę filmową.

Całość zakończył efektowny performance w wykonaniu uczniów LO 2. Solo na scenie zaprezentowali się: Hubert Klein oraz Oskar Kunkel i Filip Kościelski z Zespołu Szkół Mechaniczno-Informatycznych, Natalia Czaja, Aleksandra Domaszk i Zuzanna Grynkiewicz z Zespołu Szkół Gospodarki Żywnościowej i Agrobiznesu, Oliwia Trawińska z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 wraz z grupą taneczną pod kierownictwem Teresy Szczepańskiej, Maja Łukaszuk z Powiatowego Centrum Edukacyjnego, Tadeusz Formela i Grzegorz Syldatk z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1, a także zespół muzyczny ze Społecznego Liceum Ogólnokształcącego. Technicznie spektakl zrealizowali: Szymon Gruba, Maciej Wenta i Igor Kubisiak.

Oprócz muzyki i tańca, ze sceny w warstwie słownej przewijał się odmieniany we wszystkich formach wątek przyjaźni, na co już po zakończeniu imprezy uwagę zwróciła starosta Alicja Zajączkowska: – To, co młodzież dzisiaj zaprezentowała świadczy o ogromnej wrażliwości młodych ludzi, o tym, że doskonale zdają sobie sprawę z wartości przyjaźni i potrzeby utrzymywania bliskich relacji międzyludzkich. To w czasach nieustannego pośpiechu, w którym te wartości zdają się schodzić na dalszy plan, pozwala żywić uzasadnioną nadzieję idee solidarnej pomocy w szczytnym celu, bezinteresownego wsparcia, a przede wszystkim zgody i jedności przetrwają i sprawią, że codzienne życie nie stanie się kompletnie odhumanizowane. Gratuluje młodzieży zdolności i talentu, bo to co dzisiaj zaprezentowała było wartościowym duchowo, emocjonalnym artystycznie przeżyciem – skomentowała koncert starosta.

źródło: powiat-lebork.com

1 Komentarz

    Szanowni Państwo, jeśli ta Młodzież będzie trzymać się razem w różnego rodzaju inicjatywach, którym to działaniem mogą przekonywać swoich kolegów i koleżanki, którzy częściowo się wstydzą, a częściowo lenią, albo jeszcze nie rozumieją w pełni czystości wartości społecznych i moralnych takiego czy w innych formach podobnego otwarcia się na przysługujące wszystkim Polkom i Polakom i oczekiwane przez nich dobro – to jestem spokojny o siłę moralną, a więc przyszłość naszej Ojczyzny.
    Niekiedy i dorośli potrzebują Waszego przykładu.

Komentarze są wyłaczone

POLECAMY
 
close-link