03/03/2024
Aktualności Kultura

Kolędy i pastorałki po kaszubsku. Sanktuarium św. Jakuba Apostoła w Lęborku

Kolędy i pastorałki po kaszubsku. Sanktuarium św. Jakuba Apostoła w Lęborku

IV Pomorski Przegląd Kaszubskich Kolęd i Pastorałek odbędzie się w sobotę 14 stycznia 2023 roku w Sanktuarium św. Jakuba Apostoła.

reklama

Udział w nim zgłosiło 15 chórów, zespołów dziecięcych, zespołów wokalno-instrumentalnych oraz solistów z powiatów: bytowskiego, kartuskiego, kościerskiego, puckiego, słupskiego, wejherowskiego i oczywiście lęborskiego. Celem konkursu jest kultywowanie i popularyzacja twórczości muzycznej Kaszub i kolęd kaszubskich. Zgłoszone do Przeglądu zespoły i soliści wykonają kolędy, pastorałki lub pieśni bożonarodzeniowe w języku kaszubskim.

Przegląd podzielony będzie na dwie części.
W pierwszej, w godz. 10.30-13.30, odbędą się przesłuchania zespołów dziecięcych, ok. godz. 14.00 zaplanowano rozdanie dyplomów, nagród i statuetek.

W części drugiej, w godz. 15.30-17.30, odbędą się kolejne przesłuchania.  Przegląd zakończy o godz. 18.00 Mszą św. z liturgią słowa w języku kaszubskim, o godz. 18.50. podsumowanie Przeglądu i wręczenie nagród i statuetek.

Podczas Przeglądu zostaną wręczone również nagrody w Ogólnopolskim Konkursie Kompozytorskim na kolędę kaszubską organizowanym przez Muzeum Piśmiennictwa i
Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej  w Wejherowie.

reklama

źródło: lebork.pl

reklama
POLECAMY
 
close-link