reklama
reklama
Aktualności

Policja szuka mężczyzny z tego nagrania. Czy to on szedł za Iwoną Wieczorek?

Policja szuka mężczyzny z tego nagrania. Czy to on szedł za Iwoną Wieczorek?

Policja zamieściła na swojej stronie internetowej film związany z prowadzonym śledztwem w sprawie zaginięcia Iwony Wieczorek. W związku z nowymi ustaleniami policjanci szukają mężczyzny, którego widać na nagraniu… „Osoby posiadające wiedzę na temat mężczyzny z załączonego nagrania proszone są o kontakt pod numerem telefonu 600 997 213 lub adresem e-mail wieczorek@policja.gov.pl” – zaapelowała policja.

reklama

W lipcu minęło już 12 lat od zaginięcia Iwony Wieczorek. Nad sprawą pracują obecnie prokuratorzy z „Archiwum X”, działającego w Małopolskim Wydziale Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie. Iwona Wieczorek ostatni raz była widziana w nocy z 16 na 17 lipca 2010 roku. 19-letnia wówczas dziewczyna po grillowaniu na działce poszła ze znajomymi do sopockiego klubu. Po wyjściu z dyskoteki wracała sama do domu w Gdańsku.

Zarejestrowały ją kamery monitoringu w kilku miejscach, jednak dziewczyna nigdy do domu nie dotarła. Przez 12 lat poszukiwań nie udało się trafić na jakikolwiek ślad po 19-latce…

Z ostatniej chwili (11.12.br; 11:00) >

W niedzielę do komisariatu policji w Chorzowie zgłosił się mężczyzna poszukiwany w sprawie zaginięcia Iwony Wieczorek. To „mężczyzna z ręcznikiem”, który był widoczny na udostępnionym przez policję nagraniu. 

Był poszukiwany jako świadek przez 12 lat, teraz sam rozpoznał się na nagraniu i postanowił zgłosić. W sobotę zgłosił się na komisariat w Chorzowie mężczyzna z nagrania. To mieszkaniec Chorzowa. Na miejscu zostały z nim wykonane czynności przez funkcjonariuszy komendy stołecznej. Po tych czynnościach został zwolniony – potwierdził w rozmowie z Interią asp. Karol Kolaczek z chorzowskiej policji.Policja nie podaje, jakie znaczenie dla sprawy mają zeznania świadka. 

O nowych tropach w śledztwie informowano też w listopadzie tego roku. Wtedy przekazano też, że sprawę Wieczorek bada nowa ekipa śledczychktórzy sprawdzają trop czarnego bmw i dwóch mężczyzn: Daniela S. i Artura W. 

POLECAMY
 
close-link