reklama
reklama
Aktualności

Fałszywi pracownicy Energi grasują w powiecie! Bądźcie ostrożni!

Fałszywi pracownicy Energi grasują w powiecie! Bądźcie ostrożni!

Ostrzeżenie przed oszustami kręcącymi się po powiecie lęborskim wydała gmina Nowa Wieś Lęborska. Urzędnicy ostrzegają na podstawie sygnałów od mieszkańców przed oszustami podszywającymi się pod pracowników Spółki Grupy Energa. Władze samorządowe proszą o zachowanie szczególnej ostrożności i niepodpisywanie podejrzanych dokumentów. Informacja przekazana została również policji.

reklama

Oszuści widziani też byli m.in. w Wojciechowie w gminie Wicko. Informuje o tym oficjalny profil Sołectwa Wojciechowo: „Dzisiaj w dn. 1 grudnia 2022 około godz. 15 w miejscowości Wojciechowo pojawiła się kobieta podająca się za pracownika Energa Obrót, która próbowała nakłonić osoby do podpisania przygotowanych przez nią dokumentów, dzięki którym istnieje możliwość zmniejszenia rachunków za energie elektryczną. Kobieta ta ubrana była w niebieską kurtkę, ciemną czapkę. Wiek domniemanej oszustki to około 18/30 lat. Nie wpuszczajcie jej do domów i nie dajcie się oszukać!

Mamy weekend, możliwe, że fałszywi pracownicy „Energii” pojawią się także w innych gminach naszego powiatu. Bądźcie ostrożni.