Aktualności

[WYWIAD] Niezwykłe życie Pani Stanisławy Błoch. POZNAJMY SIĘ w Lęborku!

[WYWIAD] Niezwykłe życie Pani Stanisławy Błoch. POZNAJMY SIĘ w Lęborku!

11 listopada nasza redakcja Lebork24.info ruszyła z nowym cyklem „Poznajmy się w Lęborku”. To cykl artykułów, który będzie ukazywał kogoś kogo chcielibyście szczególnie wyróżnić.

reklama

Od czasu artykułu, na maila leborcznie@wp.pl wpłynęło dziesiątki listów, historii o osobach które chcieliście na przedstawić i opowiedzieć o relacjach.

Pierwsza osoba, którą chcielibyśmy przedstawić to Pani Stanisława Błoch, która prowadzi warzywniak na rynku „Basia” przy ulicy Handlowa 3/2.

Zgłoszenia od osób były przepełnione ciepłem, optymizmem:
1. Dzień Dobry. Chciałabym zgłosić cudowną Panią, która prowadzi warzywniak z córką od kilkunastu lat. Warzywniak znajduje się na rynku, naprzeciwko księgarni. Są to niezwykle ciepłe Panie. Robię tam zakupy ponad 10 lat. Zawsze miła obsługa, uśmiech, dobre słowo i oczywiście najpyszniejszy towar w mieście. Nie wiem jak Panie mają na imię, ale wizyta u nich zawsze jest przyjemna.


2. Witam redakcje. Na wstępie chciałbym powiedzieć, że to wspaniała inicjatywa. Często nie mówimy o osobach, które są na co dzień obok Nas. Do plebiscytu chciałbym zgłosić uroczą Panią, która prowadzi warzywniak na rynku. Warzywniak znajduje się naprzeciwko sklepu wędkarskiego magnum i księgarni. Mama z córką, zawsze uśmiechnięte miłe. Pomimo swoich obowiązków, zawsze porozmawiają i spytają się jak się czuje, jak zdrówko. Nie kupuje warzyw i owoców nigdzie indziej, bo wszystko jest świeże i pyszne. Chciałbym aby Panie były docenione za swój uśmiech i dobrą energię. Pozdrawiam, Zbyszek


3. Dzień Dobry. Do konkursu chciałabym zgłosić Panią na rynku która prowadzi warzywniak z córką naprzeciwko księgarni. Pani mi dużo pomogła, gdy miałam problemy życiowe. Zawsze wsparła słowem i jak nie miałam pieniędzy to też do moich skromnych zakupów dorzucała zawsze jakieś pyszne owoce i warzywa. Takich ludzi się nie spotyka. Nie wiem jak pani ma na imię, ale moja babcia i mama także kupują u tej pani od ponad 10 lat. Fajnie jak by powstał artykuł o tej Pani, bo to naprawdę miła, serdeczna i uczciwa kobieta. Pozdrawiam


4. Witam. Warzywniak naprzeciwko księgarni na rynku. 2 Panie chyba mama z córką. Super babki, wszyscy je znają.

Oczywiście musieliśmy poznać uroczą Panią Stanisławę i zadać kilka pytań:

Na wstępie Chciałabym powiedzieć, że miło Panią oficjalnie poznać, ponieważ także prywatnie robię u Pani zakupy, więc jak przeczytałam wiadomości od naszych czytelników bardzo się ucieszyłam, że będę mogła z Panią porozmawiać. Czy jest Pani zaskoczona tymi wiadomościami?

Bardzo! Nie spodziewałam się tylu ciepłych słów.

Od kiedy dokładnie prowadzi Pani punkt z warzywami i owocami? Dlaczego akurat taki biznes? Czy to rodzinna tradycja?

Lęborczanie znają mnie z restauracji Różana, w której pracowałam w latach 90′. W 1993r. Z mężem otworzyliśmy warzywniak. Jak już powstał nowy rynek to od zawsze jestem tutaj.

Obsługuje Pani codziennie setki lęborczan. Czy większość to stali klienci? Czy po tylu latach wie Pani co dana osoba lubi?

Oczywiście! Wiem kto co lubi. Stali klienci oczywiście, ale są także nowi, z zagranicy.

A co lubią lęborczanie? Wymieniają się z Panią przepisami i radami kulinarnymi?

Przez tyle lat to przepisów i porad kulinarnych jest tyle, że można by było nie jedną książkę napisać. Ja też zawsze coś doradzę czy podpowiem. A co lubią? Każdy lubi co innego, ale zdrowa kuchnia przede wszystkim.

Co najbardziej lubi Pani w swojej pracy? Co sprawia Ci największą przyjemność?

Co ja lubię? Lubię wszystko! To jest moje miejsce. Oczywiście kontakt z ludźmi to przede wszystkim. Lubię jak klienci wracają. Czasami są takie dni, że z klientami żartujemy i płaczemy ze śmiechu!

A tak na zakończenie – czy ma Pani jakąś swoją złotą myśl, cytat, która motywuje do działania i chciałybyście się nią podzielić?

Myślę, że najważniejsze to być dobrym dla siebie i innych. Uśmiechać się do ludzi. Być pozytywnej myśli, a wszystko się ułoży.

Dziękuję bardzo za wywiad i poświęcony czas!

Ja również dziękuje! Jestem ciągle zaskoczona i jest mi niezmiernie miło.

Cudowne miejsce! Pachnące owocami i warzywami.

Zajdź na Handlową 3/2, Poznaj Panią Stanisławę!

Zgłoszenie osoby wyślij na e-mail: leborczanie@wp.pl. W wiadomości napisz kilka słów oraz informacji o tej osobie, oraz dlaczego Twoim zdaniem jest wyjątkowa. Zgłoszenia można wysyłać do 31 Listopada 2022r.
https://www.lebork24.info/2022/11/11/zglos-niezwykle-zycie-zwyklego-mieszkanca-leborka/

7 Komentarze

  Ja też chciałam napisać kilka słów na temat pani z warzywniaka, który jest na rynku na przeciwko księgarni. Kupić tam warzywa lub owoce to sama przyjemność. Można porozmawiać, poradzić się co do potraw. Nawet dostałam kilka przepisów, za które jestem bardzo wdzięczna. Pani jest pełna Energi i pomysłów kulinarnych. Owoce i warzywa zawsze świeżutkie. Super, że napisaliście o tej pani artykuł, bo takich miłych i życzliwych osób jest bardzo mało. 😘❤️

  31
  2

  A ja przez ponad 40 l żyłem w niewiedzy że Basia to Stasia a tyle razem balowalismy jednak pozdrawiam Basię

  2
  2

  Warzywniak u Basi to miejsce gdzie od zawsze kolorowe warzywa i owoce a przede wszystkim witaminy zapraszaja
  by je kupić .. to serdecznosc wlascicieli dla klientow.
  Uśmiech za uśmiech Państwa Bloch.

  Przecież to najbardziej nie sympatyczna kobieta na całym rynku już nie wspomnę o najwyższych cenach.

  2
  8

  Ten pan mija się z prawdą!!! Nie wiem, jak to nazwać. Zazdrość, zawiść. Jednym słowem – obrzydliwość.

  W Kupcu jest piekarnia – cukiernia p. Wenty. Obsługują tam dwie niezwykle sympatyczne ekspedientki: panie Monika i Michalina. Kawiarenka zwykle pełna gości. To dzięki tym paniom. Warto je przedstawić.

  Warzywnia u Basi to najlepszy punkt sprzedaży owoców i warzyw w Lęborku. Starania Kochanej Basi o zdrowie fizyczne, a nawet psychiczne (dobre słowo i rada) są w dzisiejszych czasach bardzo cenne. Basia to prawdziwy skarb w handlu, a nie zwykły „podawacz”. Basiu, cieszę się, że jesteś z nami !!!

Komentarze są wyłaczone

POLECAMY
 
close-link