reklama
reklama
Aktualności Sport

III Grand-Prix Lęborka 2022/2023 

III Grand-Prix Lęborka 2022/2023 

W minioną sobotę, w lasku przy przy Stadionie Miejskim w Lęborku odbył się trzeci z pięciu biegów przełajowych (tym razem z okazji Święta Niepodległości), zaliczany do klasyfikacji generalnej 27 Edycji Indywidualnych Biegów Przełajowych o „Puchar Grand-Prix Lęborka” sezonu 2022/2023. Na starcie stawiło się aż 287 zawodników w różnych grupach wiekowych. Zwycięzcy kategorii szkół podstawowych otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy i nagrody rzeczowe, natomiast zwycięzcy biegu głównego otrzymali nagrody finansowe (od 150 do 350 zł).

reklama

W poszczególnych grupach wieku miejsca na podium zajęli:

Skrzaty – 460 m (rocznik 2016 i młodsi) – dziewczęta: 1. Natalia Mielewczyk (SP Łebunia), 2. Hania Leszkowska (Przedszkole 9 Lębork), 3. Helena Czaja (SP 5 Lębork); chłopcy: 1. Aleksander Smolarek (Przedszkole 5 Lębork), 2. Nikodem Kostka (Przedszkole NWL), 3. Max Czuprewicz (Michałkowo Mosty);

Krasnale – 460 m (2014-2015) – dziewczęta: 1. Marcelina Godula (SP Wicko), 2. Klara Mokłowicz (Wejherowo), 3. Hanna Dawidowska (SP 7 Lębork); chłopcy: 1. Mikołaj Frączak (SP Azymut Mosty), 2. Ksawery Skorb (SP NWL), 3. Witek Pruchniak (SP NWL);

Dzieci – 700 m (2012-2013) – dziewczęta: 1. Martyna Teska (Active Flow Gdynia), 2. Katarzyna Mielewczyk (SP Łebunia), 3. Natalia Boik (SP Szczenurze); chłopcy: 1. Filip Zander (Baszta Bytów), 2. Szymon Krefta (SP Rokity), 3. Michał Gniba (SP 3 Lębork);

Młodzicy – 910 m (2010-2011) – dziewczęta: 1. Dagmara Konkol (SP Szczenurze), 2. Klaudia Bienias (SP Szczenurze), 3. Eliza Mokłowicz (Wejherowo); chłopcy: 1. Oskar Kwiatkowski (SP 5 Lębork), 2. Bartłomiej Choszcz (SP Rokity), 3. Ignacy Falitarski (SMS Gniewino);

Młodzicy starsi – 910 m (2008-2009) – dziewczęta: 1. Nikola Bukowska (Baszta Bytów), 2. Zuzanna Pobudkiewicz (SP Wicko), 3. Agata Data (Baszta Bytów); chłopcy: 1. Michał Gajdus (LKB im. Braci Petk Lębork), 2. Konrad Metera (LKB im. Braci Petk Lębork), 3. Dawid Stenka (SP Rokity);

BIEG GŁÓWNY

Dziewczęta – 2020 m (2003-2007): 1. Uliana Achramowich (PCE Lębork);

Chłopcy – 2020 m (2003-2007): 1. Krzysztof Kasprowicz (Baszta Bytów), 2. Jakub Pieniążek (LKB im. Braci Petk), 3. Jan Hołowienko (AMI Słupsk);

Kobiety – 4050 m: 1. Ewelina Paprocka (Kaszubi Luzino), 2. Patrycja Teska (Biegun OCR Team), 3. Bożena Pobłocka (UKS Ekonomik Maratończyk);

Mężczyźni – 6070 m: 1. Michał Pytlak (7BOW), 2. Piotr Pobłocki (UKS Ekonomik Maratończyk), 3. Paweł Pietraschke (AML Słupsk);

Pełne wyniki > https://www.csir.lebork.pl/files/userfiles/biegi_05.11.2022.pdf

Organizatorzy zapraszają na kolejny bieg, który odbędzie się 25.03.2023 roku o godz. 11:00

Źródło informacji i zdjęcia:  CSiR w Lęborku

Odpowiedz

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *