25/04/2024

W dn. 03.11.br na boisku „Mechanika” odbyły się Mistrzostwa Zespołu Szkół Mechaniczno-Informatycznych (ZSMI) w piłce nożnej. W zawodach wzięła udział rekordowa ilość 16 zespołów. Mecze odbywały się systemem pucharowym oraz tzw. mały i duży finał, czyli mecze o III i I miejsce. W zawodach wystąpiło ponad 130 uczniów, trzy zwycięskie zespoły otrzymały medale sportowe ufundowane przez Radę Rodziców. Najlepszym strzelcem został : Rafał Labuda – uczeń klasy III TI, który zdobył aż 5 bramek. W mistrzostwach zwyciężyła klasa IV TEa pokonując w finale klasę III W 1:0. Trzecie miejsce zajęła klasa III TI po zwycięstwie 3:0 z klasą II TM.

Zwycięską klasę IV TEa reprezentowali: GŁOGOWSKI KACPER, MACH PATRYK,  POTRYKUS MACIEJ, HENNIG GRZEGORZ, CHMIELEWSKI PAWEŁ, KLIŃSKI ŁUKASZ, ORZECHOWSKI MATEUSZ, BRZÓZKA MIKOŁAJ.

W „srebrnym” zespole klasy III W występowali: MŁYŃSKI KAROL, SZAST KONRAD, WŁODARCZYK LUCJAN, PIEKSZA KACPER, MYSZK DAWID, DYMURA BERNARD, HENNIG PRZEMYSŁAW, STOLC KORDIAN.

W „brązowej” klasie III TI grali natomiast: BĄK JAKUB, OLAK NIKODEM, LECHOŃCZAK KACPER, LABUDA RAFAŁ, ZGANIACZ DAWID, SZUTENBERG DAWID, WOLSKI SZYMON, DEGLER MIKOŁAJ

Zawody zorganizował Andrzej Borowski we współpracy ze wszystkimi nauczycielami WF ZSMI. Szczególne podziękowania należą się młodzieży współpracującej organizacyjnie z prowadzącym turniej, a więc sędziom pomagającym podczas trwających meczów: Karolowi Młyńskiemu, Adrianowi Syldatk, Nikodemowi Jelińskiemu, Mikołajowi Brzózce i Patrykowi Bednarkowi. Gratulujemy zwycięzcom, ale też wszystkim zespołom biorącym udział w turnieju, mając nadzieję, że to nie koniec, a początek sportowej drogi dla wielu spośród nich.

Źródło informacji i zdjęcia: Monika de Castro