15/07/2024
Aktualności Sport

Co się dzieje z lęborską piłką nożną ? 

Co się dzieje z lęborską piłką nożną ? 

Po wczorajszej dość niespodziewanej porażce Aniołów Garczegorze z MKS Czarni Pruszcz Gdański 0:2 (0:0) w meczu IV ligi „pomorskiej”, liczyliśmy, że dzisiaj przynajmniej Pogoń Lębork poradzi się bez problemów z niżej notowanym zespołem GKS Kolbudy. Było jednak zupełnie inaczej i to goście urządzili sobie festiwal strzelecki aplikując Lęborczanom aż 4 gole, które strzelili: Sebastian Dziadkowiec – 2 (44 i 82 min.) oraz Marcin Dampc – 2 (77 i 80 min.). Wynik zdecydowanie poniżej oczekiwań i potencjalnych możliwości naszego zespołu. W V lidze okręgowej (gr. słupska) nie poradził sobie też Leśnik Cewice, który przegrał na wyjeździe z Kaszubią Studzienice 0:2.

reklama

W rozgrywkach „A-klasy” gr. Słupsk I przegrał też Lew Lębork, który uległ na wyjeździe Wybrzeżu Objazda – 3:6, z kolei w „A-klasie” gr. Słupsk II ekipa Zawiszy Borzytuchom rozgromiła Zenit Redkowice aż 8:0. Także dotychczasowy lider tej klasy rozgrywkowej – LKS Łebunia, w ostatnim spotkaniu rundy jesiennej nie poradził sobie Gromem Nakla, remisując 0:0. Potknięcie piłkarzy z Łebuni wykorzystał bezpośredni rywal z tabeli… Błękitni Motarzyno, który wygrał u siebie z Orkanem Gostkowo 4:3 i przynajmniej… do wiosny pozostanie liderem – 26 pkt. (8-2-1; 27:11). LKS Łebunia (na zdjęciu) zajmuje aktualnie II miejsce – 24 pkt. (7-3-1; 29:16)

O godz. 20:00 w Chojnicach zostanie rozegrany arcyważny, dla układu tabeli IV ligi mecz, w którym wicelider – Chojniczanka II zmierzy się z liderem – KTS-K Wikęd Luzino.

Zdjęcie: LKS Łebunia (FB)

reklama
reklama

1 Komentarz

    Dla Łebuni to jest ogromny sukces zajmując 2 lokatę, rewelacyjny zespół oraz trener. Grom Nakła to dobry zespół remis jest dobrym wynikiem.

Komentarze są wyłaczone