reklama
reklama
Kultura

Rozwód z orzeczeniem winy – historia mieszkanki Gdyni

Rozwód z orzeczeniem winy – historia mieszkanki Gdyni

Rozwód to często traumatyczna sytuacja życiowa, szczególnie jeśli jedno z małżonków wnosi o orzeczenie o winie. Często wówczas drugi chcąc się bronić, potrafi kłamać lub tworzyć fałszywe dowody. Dlatego warto się dokładnie przygotować do procesu i skorzystać z usług prywatnych detektywów z Gdyni, którzy przedstawią rzetelnie i niepodważalne dowody na winę partnera.

reklama

Co powinieneś wiedzieć o rozwodzie z orzeczeniem winy?

Istnieją dwa sposoby orzekania o rozwodzie. Pierwszy to bez orzekania o winie, drugi z orzeczeniem o winie. Rozwód bez orzekania o winie zazwyczaj wybierają małżonkowie, którzy osiągają porozumienie zarówno w kwestiach rodzicielskich, jak i majątkowych. Przeprowadzany jest on w polskich Sądach stosunkowo szybko, często już na pierwszej rozprawie zapada wyrok rozwodowy. Sprawy się jednak komplikują w przypadku, gdy jedna ze stron czuje się poszkodowana i żąda orzeczenia o winie partnera bądź partnerki. Tego typu procesy mogą trwać w Sądzie latami, tym bardziej że najczęściej strona pozwana nie zgadza się z treścią z pozwu. Dlatego bardzo istotne jest, aby nie tylko dobrze napisać pozew rozwodowy, ale również zgromadzić niezaprzeczalne dowody na winę małżonka.

Sąd orzeka o rozwodzie małżonków w przypadku ustania ich pożycia. Reguluje o artykuł 57, paragraf 1 Kodeksu Rodzinnego i Opiekuńczego (KriO):

„Orzekając rozwód sąd orzeka także, czy i który z małżonków ponosi winę rozkładu pożycia”.

Winę Sąd może orzec o winie między innymi, gdy:

 • doszło do zdrady
 • doszło do zatajenia przed zawarciem związku małżeńskiego istotnych faktów, np. choroby psychicznej,
 • bezpłodności
 • małżonek odbywa karę w Zakładzie Karnym
 • doszło do przestępstwa z winy małżonka
 • jeden z małżonków dopuszczał się przemocy wobec drugiego lub dzieci, innych członków rodziny
 • jeden z małżonków stał się innowiercą
 • jeden z małżonków odmawia współżycia, wyjątkiem jest, kiedy małżonek odmawiający robi to ze względu na stosowaną wobec niego przemoc
 • wystąpiła zaborczość jednego z małżonków
 • wystąpiło porzucenie małżonka bez przyczyny
 • jest brak chęci podjęcia pracy przez jednego z małżonków
 • małżonek ma nałóg
 • małżonek dopuszcza się hazardu


Jak prywatny detektyw pomógł naszej czytelniczce?

Pani Andżelika mieszka w Gdyni, była mężatką od 8 lat. Para nie posiadała dzieci. Kobieta od dłuższego czasu podejrzewała, że mąż ją zdradzał. Kiedy była w domu obsypywał ją komplementami, kwiatami, prezentami, był kochającym i czułym mężem. Osoba postronna mogłaby pomyśleć, że Pani Andżelika ma urojenia, bowiem mężczyzna wśród towarzystwa nie stronił od chwalenia się, jak bardzo się kochają, okazywał je czułość w każdym momencie. Małżeństwo pracowało w tej samej firmie, Pani Andżelika była podwładną męża. Zaczęło ją niepokoić to, że coraz częściej mężczyzna pracę biurową brał do domu, aby wieczorami i z samego rana, zamiast spędzać z nią czas, to serwować po Internecie. Coraz częściej dostawała też służbowe delegacje. Po powrocie każdej z nich dom był elegancko wysprzątany, a pościel wymieniona na czystą i pachnącą, co wcześniej się nie zdarzało. Dlatego Pani Andżelika postanowiła, aby jej sprawą zajął się prywatny detektyw. Gdynia to miasto, w którym z łatwością można znaleźć tego typu usługi.

Detektywi sprawę przyjęli i rozpoczęli swe działania. Po dwóch miesiącach Pani Andżelika dostała od detektywa w Gdyni komplet dokumentów, które posłużyły jej jako niepodważalny materiał dowodowy w sprawie rozwodowej. Dzięki detektywom z Gdyni kobieta w Sądzie otrzymała rozwód z orzeczeniem winy po stronie męża, jak również Sędzia zasądził alimenty na jej rzecz. Stało się tak dlatego, że Pani Andżelika zrezygnowała z pracy w firmie męża i nie mogła w dość krótkim czasie znaleźć nowej. Sąd zatem orzekł, że jej były już mąż przyczynił się do znaczącego obniżenia poziomu życia kobiety.

Jakie dowody może dostarczyć prywatny detektyw podczas sprawy rozwodowej?


Żaden prywatny detektyw z Gdyni nie zdradzi, w jaki sposób pracuje, jakich technik używa. Jest to tajemnica zawodowa, jak również tajemnica danego przedsiębiorstwa. Każdy dowód musi być jednak zdobyty legalnie, nie może dojść do uszczerbku zdrowia osoby, którą się obserwuje. Dowody, jakie mogą dostarczyć prywatni detektywi z Gdyni swoim klientom, jak również ich zeznania są często głównym powodem do orzeczenia o winie małżonka. Istotne jest to, że małżonek lub małżonka dowiaduje się o działaniach detektywa z Gdyni dopiero na sprawie rozwodowej, dzięki czemu nie ma czasu na zafałszowanie i ukrycie rzeczywistości.

Dowody, jakie przedstawia detektyw w Gdyni Koras swoim zleceniodawcom:

 • zdjęcia, filmy video
 • szczegółowe raporty
 • bilingi rozmów telefonicznych
 • lista i zeznania świadków
 • raport analiz kont społecznościowych (może też w te kwestii sporządzić opinię psychologa).

Dowody sporządzone przez detektywów z Gdyni są bardzo istotnym elementem dla Sądów, dlatego warto skorzystać z usług profesjonalistów. 

Artykuł partnera.

POLECAMY
 
close-link