28/03/2024

Damian Łosiak najlepszym szachistą ZSM-I w Lęborku

Damian Łosiak – uczeń II klasy Zespołu Szkół Mechaniczno-Informatycznych im. prof. Henryka Mierzejewskiego wygrał turniej szachowy o mistrzostwo szkoły w roku szkolnym 2022/2023. W turnieju wystąpiła rekordowa liczba uczestników – 21 uczniów, którzy rozgrywali zawody w systemie „każdy z każdym”. Ogółem w czasie 3,5 godzin rozegrano aż 400 partii. Sędzią głównym zawodów był Piotr Paszkowiak. Pierwsze miejsce z ilością 16 pkt. na 20 możliwych zajął uczeń klasy II w – Damian Łosiak, II miejsce zajął Remigiusz Bianga – 15,5 pkt. zaś III i IV: Aleksander Tessa oraz Mateusz Szreder, którzy zdobyli po 14,5 pkt., lecz bezpośredni pojedynek wygrał Olek i to on został brązowym medalistą mistrzostw szkoły.

Trójka najlepszych zawodników będzie nas reprezentować podczas „II Powiatowych Drużynowych Mistrzostw Szachowych dla szkół ponadpodstawowych”, które również odbędą się w ZSM-I w Lęborku. Sponsorami 20 nagród dla prawie wszystkich uczestników turnieju były dwie lokalne firmy: „MAKO TSL” – największa firma spedycyjna w Polsce w sektorze transportu drogowego lekkiego i „MIMAL” – producent profesjonalnych narzędzi brukarskich i sprzętu budowlanego.