29/03/2024

Złoto Adrianny Pakieły w strzelectwie sportowym

Duży sukces odniosły zawodniczki klubu strzeleckiego „LOK Lider-Amicus” Lębork na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w strzelectwie sportowym. Na strzelnicy bydgoskiego Zawiszy wystartowało blisko 100 zawodników w najmłodszej kategorii wiekowej z czterech województw (zachodniopomorskie, pomorskie, kujawsko-pomorskie i warmińsko-mazurskie). Klub z Lęborka reprezentowało 6 zawodniczek. Bardzo dobry występ odnotowała Adrianna Pakieła, która w pistolecie pneumatycznym zdobyła złoty medal z wynikiem 358 pkt. Druga z naszych zawodniczek – Sandra Sarnowska była ostatecznie XI z wynikiem 328 pkt.

W karabinie sportowym 40 strzałów leżąc bardzo dobrze wypadła Aleksandra Stolc, która z wynikiem 399,7 pkt. zajęła IV miejsce. Miejsca pozostałych dziewcząt: VII – Nadia Szauła (393,8 pkt.), IX – Julia Dąbrowska (387,5) i X – Julita Jankowska (386,9). W karabinie pneumatycznym Ola Stolc była – VII (386,2), Nadia Szauła i IX (381,7), Julita Jankowska – XI (374,8) a Julia Dąbrowska – XII (373,8). Klasyfikację klubową wygrała ekipa Zawiszy Bydgoszcz, II miejsce zajął LOK Lider-Amicus Lębork a III – Tarcza Goleniów.

Międzywojewódzkimi Mistrzostwami Młodzików lęborski klub zakończył start w zawodach objętych współzawodnictwem sportowym dzieci i młodzieży (Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, Mistrzostwa Polski Juniorów, Młodzieżowe Mistrzostwa Polski). W tym roku LOK Lider-Amicus zdobył łącznie 100 pkt., co jest jednym z lepszych wyników w historii klubu.

Źródło informacji i zdjęcia:  UM w Lęborku