reklama
Aktualności

Pożar sklepu „Polo Market” w Choczewie [ZDJĘCIA]

Pożar sklepu „Polo Market” w Choczewie [ZDJĘCIA]

Minionej nocy, 21.09.br o godz. 23:02 zastępy OSP Choczewo zostały zadysponowane do dymu wydobywającego się z pod dachu w sklepie Polo Market w Choczewie na ul. Puckiej 24. Po przybyciu w miejsce zdarzenia zastano budynek sklepu, gdzie z pod całego dachu obiektu wydobywał się dym. Działania przybyłych zastępów OSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wprowadzeniu roty gaśniczej do środka budynku zabezpieczoną w aparaty ochrony dróg oddechowych i linię gaśniczą, w celu zlokalizowania źródła ognia w obiekcie.

reklama

Po dojeździe kolejnych jednostek OSP i PSP kontynuowano działania oraz zlokalizowana pożar w regałach na hali sprzedażowej sklepu. Pożar został ugaszony i przystąpiono do dogaszania wszelkich zarzewi ognia, mogących spowodować ponowne powstanie pożaru. Dodatkowo wprowadzono wentylacje nadciśnieniową przy użyciu wentylatorów osiowych, w celu usunięcia zadymienia powstałego na wyniku pożaru asortymentu sklepu. Po usunięciu zadymienia ze sklepu usunięto spalony i nadpalony asortyment, który został dogaszony na zewnątrz.

W akcji gaśniczej brały udział zastępy OSP Choczewo, OSP Słajszewo, OSP Choczewo, OSP Kopalino, OSP Nadole, JRz Wejherowa i Rumi a także radiowóz Policji.

Źródło informacji i zdjęcia: OSP Choczewo

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Fotowoltaika? Darmowa wycena od ENERGETYCZNYCH z Lęborka!
Darmowa wycena
POLECAMY
 
close-link