24/04/2024

Sławomir Dosz triumfuje w Starogardzie Gdańskim !

Podczas minionego weekendu, w Starogardzie Gdańskim odbył się „17 Memoriał 26 Międzynarodowego Turnieju Tenisa Stołowego im. Andrzeja Grubby”, podczas którego rywalizowało 101 zawodników i zawodniczek w 12 kategoriach wieku. Wydarzenie rozpoczęło się tradycyjnie od uroczystego złożenia kwiatów pod pomnikiem upamiętniającym sportowca. W najważniejszej grupie seniorów zwycięzcą został zawodnik „Poltarex” Pogoń Lębork – Sławomir Dosz (1999). W finale pokonał on Michała Małachowskiego (Energa Manekin Toruń) 3:2, III miejsce wywalczył Rafał Formela (OSSM Gdańsk) a na V-VI m. sklasyfikowany został kolejny nasz zawodnik – Marek Prądzinski (1974, Poltarex Pogoń Lębork). Najlepszym zawodnikom turnieju nagrody wręczali zastępca Prezydenta Miasta ds. społecznych – Maciej Kalinowski, pani Ludomira Grubba – mama słynnego sportowca, brat Andrzeja – Jerzy Grubba, Prezes firmy ASIST – Rafał Ćwikliński oraz Zastępca Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji – Iwona Trocha.

Zdjęcia: OSiR Starogard Gdański