Aktualności Kultura

Filmy z gdyńskiego festiwalu w Kinie „Fregata” !

Filmy z gdyńskiego festiwalu w Kinie „Fregata” !

Repliki 47 Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni są imprezą, która już po raz X zagości w kalendarzu wydarzeń kulturalnych organizowanych przez Lęborskie Centrum Kultury „Fregata”. W lęborskim kinie będzie można obejrzeć wybrane tytuły ubiegające się o Złote Lwy – główną nagrodę gdyńskiego festiwalu… „W tym roku zaprezentujemy pięć tytułów startujące w konkursie głównym.  Po raz kolejny jesteśmy częścią najważniejszego polskiego wydarzenia filmowego. Zachęcamy widzów do odwiedzenia w tym czasie naszego kina. Cztery z pięciu filmów prezentowanych we „Fregacie” to pokazy przedpremierowe…” – mówi Paweł Piwka, dyrektor LCK „Fregata”.

reklama

47 Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni to największa impreza filmowa w Polsce i jedyna, która na tak wielką skalę promuje polską kinematografię. Co roku o Wielką Nagrodę Złotych Lwów walczą w Gdyni najnowsze polskie filmy. Festiwal w Gdyni to przede wszystkim wizytówka polskiego kina – najlepsze filmy roku, najważniejsi twórcy i najgorętsze tematy. Seanse festiwalowe w Lęborku będą odbywały się w tym samym czasie, co w Gdyni, czyli od 13 do 17 września. Równolegle z pokazami festiwalowymi we „Fregacie” po raz kolejny będzie można skorzystać z bezpłatnego przeglądu filmów dla dzieci pod hasłem „Gdynia Dzieciom”.

Rezerwacje na festiwalowe filmy są przyjmowane od poniedziałku do piątku w godz. 10-15 pod numerem telefonu 59-8622530. Zachęcamy do zakupu biletów za pośrednictwem naszej strony: www.lck-fregata.pl  Ceny biletów:  normalny – 17 PLN, ulgowy – 15 PLN

Festiwalowe pokazy we „Fregacie”:

Wtorek, 13.09.2022

18:00 – IO

Środa, 14.09.2022

18:00 – Chleb i sól

Czwartek, 15.09.2022

18:00 – Infinite storm

Piątek, 16.09.2022

18:00 – Zadra

Sobota, 17.09.2022

20:00 – Johnny

OPISY:

IO

Dramat/Polska, Włochy/86 min/

Oglądany z perspektywy zwierzęcia, świat wydaje się tajemniczą zagadką. IO, szary osiołek o melancholijnych oczach, spotyka na swojej drodze ludzi dobrych i złych, doświadcza radości i bólu. Jego losem rządzi przypadek, który w sekundę zmienia szczęście w rozpacz, a smutek w nieoczekiwaną błogość. Ale IO ani na chwilę nie traci swojej niewinności.

JOHNNY

Biograficzny/Polska/120 min/

„Johnny” to oparta na prawdziwych wydarzeniach historia, która wzrusza i inspiruje. Opowiedziana z perspektywy podopiecznego księdza Jana Kaczkowskiego, Patryka Galewskiego – chłopaka, który nie miał łatwego startu w życiu.

Patryk włamuje się do domu w małym mieście. Wyrok sądu nakazuje mu prace społeczne w puckim hospicjum, gdzie poznaje niezwykłego ks. Jana Kaczkowskiego. Duchowny angażuje młodych chłopaków z zawodówki, na pozór twardych buntowników, w pomoc chorym. W swojej pracy skupia się na bliskości, czułości i walce o relacje z drugim człowiekiem. Uczy empatii. A robi to z hurtową ilością humoru, czym zyskuje ogromną popularność. Niedługo później Jan sam staje przed wyzwaniem walki z chorobą. Patryk zostaje postawiony w sytuacji, która zmieni całe jego życie.

Infinite storm

Dramat, thriller/Australia, Wielka Brytania, Polska/98 min/od 15 lat

Pam Bales (Naomi Watts) wyrusza na samotną wędrówkę na Górę Waszyngtona, najwyższe wzniesienie nieprzewidywalnych, targanych lodowatymi wichurami Gór Białych w amerykańskim stanie New Hampshire. Ta wyprawa to jej rytuał i sposób na poradzenie sobie z dramatycznymi wspomnieniami. I właśnie w dniu, w którym czuje się najsłabsza, będzie musiała wykazać się heroiczną siłą. Spotyka bowiem wyczerpanego mężczyznę, zupełnie nieprzygotowanego na wyprawę w tak niebezpieczne miejsce. Jeśli nie udzieli mu pomocy, najpewniej umrze. Z kolei gdy się na to zdecyduje, sama może zginąć.

Zadra

Muzyczny/Polska/88 min/

Sandra „Zadra” Kwiecik ma osiemnaście lat i głowę pełną marzeń. Bardzo chce zostać sławną raperką, więc każdą wolną chwilę poświęca muzyce. Rymuje o tym, co czuje i jak wygląda jej codzienność. Dorabia w kawiarni jako kelnerka, by wesprzeć matkę samotnie wychowującą jej młodszego brata Witka i ją. Życie Zadry zmienia się, kiedy poznaje Motyla – najbardziej rozchwytywanego rapera w kraju.

Chleb i sól

Dramat/Polska/100min/

Zainspirowany prawdziwymi wydarzeniami, zagrany przez naturszczyków. Tymek, młody pianista, student Warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego, wraca na wakacje do swojej prowincjonalnej miejscowości, gdzie czekają na niego matka, młodszy brat i kumple z osiedla. Centralnym punktem spotkań lokalnej młodzieży jest nowo otwarty bar z kebabem. Tymek staje się świadkiem nakręcającej się spirali napięć między pracownikami kebaba arabskiego pochodzenia a jego kumplami. Spirali, której finał okaże się tragiczny w skutkach.

reklama
POLECAMY
 
close-link