26/04/2024
Aktualności Sport

Derby powiatu lęborskiego dla… Aniołów Garczegorze !

Dzisiaj na stadionie przy ul. Kusocińskiego 56 w Lęborku rozegrane zostały derby powiatu lęborskiego, w których miejscowa Pogoń uległa zdecydowanie Aniołom Garczegorze 1:3 (0:0). Bramki do gości zdobyli: Artur Wojach (74 min.), Dawid Kowalski (79 min.) i Mateusz Słumiński (90 min.), honorowy gol dla Pogoni padł w 91 minucie (Damian Wojda), praktycznie wraz z końcowym gwizdkiem sędziego. Mecz miał dość jednostronny przebieg, od samego początku zarysowała się też przewaga Aniołów, którzy do przerwy mogli strzelić przynajmniej 2 bramki. Po przerwie dominował już tylko zespół z Garczegorza, czego efektem były 3 gole w ostatnim kwadransie meczu. Mecz oglądało ok. 250 osób. W tabeli po IV kolejce rozgrywek IV ligi (pomorskiej) na prowadzeniu Chojniczanka II Chojnice – 12 pkt. (13:4) przed Aniołami Garczegorze – 10 pkt. (14:5), Pogoń Lębork spadła na… XVI miejsce – 3 pkt. (3:8). Kolejne mecze już w najbliższą niedzielę: Anioły grają w Bożympolu Wielkim z Wierzycą Pelplin (godz. 13:00), natomiast Pogoń Lębork zagra w Chojnicach z liderem (godz. 12:00).