reklama
Aktualności

Wywiad z Burmistrzem Lęborka – część II

Wywiad z Burmistrzem Lęborka – część II

Jak wiadomo, Burmistrz Lęborka – Witold Namyślak udzielił w dn. 02.08.br wywiadu redaktorowi portalu „Lębork24.info”. Dzisiaj kolejne pytanie, tym razem od naszej redakcji… „Czym chciałby Pan jeszcze zaskoczyć mieszkańców naszego miasta w trwającej wciąż kadencji Burmistrza Miasta…?”

reklama

Burmistrz Witold Namyślak odpowiedział, jak poniżej:

Zaskoczyć, to może tak nie do końca, bo Burmistrz lub Samorządy nie są od tego by zaskakiwać czymkolwiek mieszkańców swojego miasta… Dzisiaj sytuacja jest trochę inna. Mamy ciekawe pomysły i propozycje, są one ściśle uzależnione nie tylko od nas. Nie wiem, czy uda się to jeszcze w tej kadencji, ale w toku dyskusji, takich naszych uzgodnień z kolejami bardzo mocno podnosiliśmy problem przejazdu nad torami, gdzie dość często zdarzają się kolizje, kiedy wjeżdża tam jakiś większy samochód i nie może wyjechać.

Związany jest też z tym wyjazd z ul. Kolejarzy, gdzie trzeba cały ten teren objechać, by wreszcie wjechać w ul. Traugutta. To jest taki duży obszar, bezproduktywnego przejazdu. I tu w połączeniu, albo przy okazji dużego projektu modernizacji układu komunikacyjnego miasta, powiązanego z inwestycjami infrastrukturalnymi o randze „krajowej” moglibyśmy ten problem rozwiązać. W związku z projektem modernizacji linii kolejowej nr 202 na odcinku Gdynia-Słupsk nastąpiłaby modernizacja układu komunikacyjnego miasta w rejonie mostów kolejowych w ciągu ul. Wojska Polskiego, ul. Słupskiej i ul. Kolejarzy. Obecny przejazd pod torami z ograniczeniem wysokości pojazdów, które mogę przejeżdżać pod torami kolejowymi, zostałby zmieniony na układ komunikacyjny z wiaduktami drogowymi, prowadzącymi ruch samochodowy nad zmodernizowanymi torami kolejowymi. Zniknęłoby ograniczenie wysokości pojazdów ciężarowych wjeżdżających do miasta. Dodatkowo pojawi się przejazd nad torami, łączący ul. Kolejarzy z ul. Słupską, co wyeliminuje uciążliwy objazd pojazdów, które kierują się z tej części miasta w kierunku Słupska. Natomiast istniejący przejazd pod torami zostałby ograniczony tylko do ruchu rowerowego.

Teraz dochodzimy do drugiego pomysłu. Planowany, w ciągu drogi ekspresowej S6, węzeł Lębork-Wschód ma w przyszłości obsługiwać również ruch pojazdów poruszających się po projektowanej obwodnicy wschodniej miasta Lęborka w ciągu drogi wojewódzkiej nr 214. Budowę węzła Lębork-Wschód chcemy połączyć z budową fragmentu obwodnicy na odcinku od węzła do ul. Gdańskiej. Na tym odcinku wybudowany byłby wiadukt nad linią kolejową Gdynia-Słupsk oraz most na rzece Łebie. Realizacja tego fragmentu nowej drogi nr 214 pozwoliłaby na skierowanie części ruchu samochodowego w kierunku Łeby z pominięciem centrum miasta. Chcemy to robić wspólnie ze Starostwem Powiatowym i Gminą Nowa Wieś Lęborska. Być może zrobimy to już wraz z tym „Stowarzyszeniem Powiatowo-Gminnym”, byłoby łatwiej.

Obie te inwestycje dałyby naszemu miastu nową jakość, być może za 10 lat, być może trochę szybciej, ale… powinno być dużo szybciej. Jest to jednak związane z budową drogi ekspresowej „S6” i linii kolejowej „202”. Trzeba o tym mówić. Trzeba ten temat nagłaśniać, żeby wszyscy wiedzieli, że będziemy o te inwestycje mocno zabiegać (MD)

2 Komentarze

    I was pretty pleased to uncover this great site. I want to to thank you for your time just for this wonderful read!! I definitely liked every little bit of it and i also have you book marked to look at new information in your blog.

    No proszę, można po angielsku – można!
    Ale podstawowa uwaga do artykułu : proszę wydrukować schemat tych planów, bo wjechałem, ale wyjechać nie mogę.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Promocje i rabaty!. Zapraszamy, ul. Krzywoustego 4A w Lęborku
Zobacz gazetkę