reklama
Aktualności

Budowa dróg na Osiedlu „Lębork Wschód” !

Budowa dróg na Osiedlu „Lębork Wschód” !

Na osiedlu „Lębork Wschód” rozpoczęła się budowa 10 dróg. Miasto Lębork pozyskało na ten cel 8,820 mln zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych. To aż 95% wszystkich kosztów budowy w/w dróg na osiedlu. Wartość umów z wykonawcami opiewa łącznie na kwotę 9,284 mln zł.

reklama

Drogową inwestycję z budową kanalizacji deszczowej realizują dwie firmy. „Strabag” sp. z.o.o, za 6,124 mln zł wybuduje ulice Wrzosową, Miodową, Miętową, Poziomkową, Jeżynową i Jagodową, natomiast Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Przemysław Kozłowski wykona za 3,160 mln zł ulice Lwowską, Grodzieńską i Graniczną. Ulice Wrzosowa, Miodowa, Malinowa, Poziomkowa, Jagodowa, Jeżynowa, Miętowa, Lwowska, Grodzieńska i Graniczna (część) na osiedlu „Lębork Wschód” to drogi gruntowe, choć w większości już z oświetleniem. Stoi już przy nich wiele domów jedno- i dwurodzinnych, a także szeregowych. Ich mieszkańcy mają teraz konkretną perspektywę poprawy komfortu dojazdu i dojścia do swych domów, a także estetyki osiedla.

Zakres zadań obejmuje budowę nawierzchni asfaltowej wraz z kanalizacją deszczową (w tym budowę zbiorników retencyjno-rozsączających) oraz chodników, a na niektórych odcinkach ciągów pieszo-jezdnych z kostki betonowej – na ul. Poziomkowej, Jagodowej, Jeżynowej, Malinowej i części Wrzosowej oraz odcinku ul. Granicznej. Do tej pory udało się wykonać kanalizację deszczową w ciągu ulic Miętowej, Jagodowej i Jeżynowej. Prowadzone są tam obecnie prace brukarskie przy chodnikach z kostki betonowej. Kanalizację ułożono także na ulicy miodowej i częściowo na Wrzosowej. Zaawansowana jest także budowa chodnika przy ulicy Granicznej.

Źródło: UM Lębork

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Promocje i rabaty!. Zapraszamy, ul. Krzywoustego 4A w Lęborku
Zobacz gazetkę