reklama
reklama
Aktualności

Wyraźny spadek cen paliw na stacjach PKN Orlen…

Wyraźny spadek cen paliw na stacjach PKN Orlen…

Cena ropy naftowej na światowych rynkach spadła poniżej 100 USD za baryłkę, co niemalże natychmiast przełożyło się na niższe ceny paliw na stacjach PKN Orlen. Trend spadkowy utrzymywał się już od kilku dni, choć obniżki były raczej symboliczne. Tymczasem we wtorek cena paliwa na stacjach PKN Orlen spadła średnio o 20 groszy. Jak twierdzą przedstawiciele PKN Orlen to pierwsze efekty fuzji Orlenu z Lotosem, które już są widoczne i są korzystne dla kieszeni kierowców. Wtorkowy spadek cen może być jednak dopiero początkiem dobrych wiadomości dla kierowców. Już niebawem czeka nas spotkanie OPEC+, gdzie Arabia Saudyjska będzie starała się przekonać producentów ropy naftowej do zwiększenia produkcji. Co więcej, także wzrost liczby zakażeń „Covid-19” na całym świecie może doprowadzić do ponownych ograniczeń pandemicznych, które ograniczają z kolei aktywność gospodarczą i zapotrzebowanie na energię. Biorąc pod uwagę prognozy makro i widoczne już efekty fuzji Orlenu z Lotosem można przypuszczać, że kolejne spadki cen paliw będą miały miejsce na polskich stacjach w najbliższym czasie.

reklama

Poniżej w załącznikach dzisiejsze ceny paliw na jednej ze stacji „Lotosu” w Gdańsku, stacji „Auchan” w Rumi, stacji „Oktan” w Lęborku, stacji „BP” w Garczegorzu i stacji „Orlen” w Łebie. Pomimo dużej obniżek cen w regionie różnice nadal są widoczne, np. PB-95 od 7,09 do 7,19; PB-98 od 7,67 do 8,81, diesel od 7,26 do 7,46 oraz gaz LPG od 3,13 do 3,59 zł. Jak widać z powyższego najtańsze paliwo można kupić na stacji „Auchan” w Rumi… jeżeli tylko ktoś z kierowców ma po drodze… to pewnie warto tam zatankować.

zdjęcie „Orlenu” > „Dziennik Bałtycki” (Przemysław Świderski), z lewej strony cena paliw w sobotę – 30.07 i dzisiaj – 02.08.br