Aktualności

Ponad 28 mln zł na dobry start na Pomorzu

Ponad 28 mln zł na dobry start na Pomorzu

Do tej pory rodzice i opiekunowie uczniów z Pomorza przesłali do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych ponad 125 tys. wniosków o wsparcie z programu „Dobry Start” dla blisko 180 tys. dzieci. ZUS wypłacił już niemal 96 tys. świadczeń na zakup wyprawki szkolnej. Łącznie na konta uprawionych wpłynęło już ponad 28 mln zł. Wnioski można składać do końca listopada.

reklama

Jednorazowe wsparcie z programu „Dobry Start” wynosi 300 zł, a przysługuje – bez względu na dochody-  na każde dziecko, które uczy się w szkole do ukończenia przez nie 20 lub 24 roku życia w przypadku dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności. Jego przeznaczeniem jest zakup podręczników, zeszytów, przyborów oraz wszelkiego wyposażenia niezbędnego do nauki.

Wnioski o wsparcie w ramach „Dobrego Startu” można składać od 1 lipca do 30 listopada, wyłącznie elektronicznie, na trzy sposoby, przez: Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowość internetową oraz portal Emp@tia. Wszelka korespondencja, która dotyczy świadczenia odbywa się przez PUE ZUS, również wtedy, gdy wniosek został złożony w inny sposób, dlatego jeśli ktoś jeszcze nie ma profilu na platformie, powinien go założyć. Instrukcja jak to zrobić znajduje się na stronie zus.pl.

Pieniądze na wyprawkę szkolną wypłacane są wyłącznie na rachunek bankowy wskazany we wniosku.

Ze wsparcia mogą skorzystać także przebywający na terytorium RP obywatele Ukrainy, którzy posiadają polski PESEL, rachunek bankowy, telefon i adres mailowy. Na PUE ZUS dostępny jest specjalny kreator w języku ukraińskim, który pomoże rodzicom wypełnić wniosek i uniknąć błędów przy jego składaniu.

Rodzice i opiekunowie, którzy złożą wniosek do 31 sierpnia, otrzymają pieniądze do końca września. Ci, którzy wyślą go później – w ciągu dwóch miesięcy od złożenia wszystkich dokumentów.

Źródło: Regionalny Rzecznik Prasowy województwa pomorskiego

POLECAMY
 
close-link