reklama
Aktualności

Czy na Osiedlu Roszarniczym grunt i powietrze zostały skażone ?

Czy na Osiedlu Roszarniczym grunt i powietrze zostały skażone ?

W miniony poniedziałek do Burmistrza Miasta Lęborka wpłynęła kolejna interpelacja radnego Zbigniewa Rudyka, który wnosi tym razem o spowodowanie pilnego przebadania przez Sanepid gruntu oraz powietrza na tzw. Osiedlu Roszarniczym, gdzie w dn. 23-24.06.br doszło być może do skażenia tego terenu, co było z kolei następstwem pożaru złomowiska przy ul. Słupskiej. W ostatnim czasie radny otrzymał mnóstwo informacji od mieszkańców osiedla, którzy obawiają się, że zasadzone i zasiane przez nich warzywa i owoce mogły w czasie pożaru nagromadzić w sobie wiele substancji szkodliwych i nie nadają się już do spożycia. Mieszkańcy zauważyli ponadto, że po deszczu ziemia przybiera dziwny kolor, co

reklama

może też być spowodowane ostatnimi pożarami na nielegalnym wysypisku śmieci, gdzie paliły się opony, oleje, plastik i innego rodzaju „odpady”. Zwracali się oni także do Sanepidu  z prośbą o przebadanie „skażonych” ich zdaniem gleby i powietrza, ale otrzymali odpowiedź odmowną. W tej sytuacji Zbigniew Rudyk zmuszony był zwrócić się do Burmistrza Lęborka  o szybką reakcję a w razie niebezpieczeństwa o pilne poinformowanie mieszkańców naszego miasta o stwierdzonych nieprawidłowościach w wynikach ewentualnych badań. My także czekamy na reakcję Władz naszego miasta.

A Burning demolished house in Manavgat Fire, Antalya, Turkey.
Fotowoltaika? Darmowa wycena od ENERGETYCZNYCH z Lęborka!
Darmowa wycena
POLECAMY
 
close-link